"לא נהיה בני ערובה של חברת התחבורה"

עשרות משפחות תושבי אלעד נותרו חסרי אונים ביום שישי בתחנות האוטובוסים למשך שעה ארוכה לאחר שהאוטובוסים בוששו מלהגיע. ראש העיר אלעד מבטיח: נלחם בתופעה, לא נהיה בני ערובה

חרדים באוטובוס. צילום: פלאש 90

עשרות משפחות תושבי אלעד נותרו חסרי אונים ביום שישי בתחנות האוטובוסים למשך שעה ארוכה לאחר שהאוטובוסים בוששו מלהגיע. מתברר כי חברת ´אגד תעבורה´ לא העמידה את מספר האוטובוסים הנדרש כמידי שבוע לאיסוף כל הנוסעים ונהגי האוטובוסים שהתמלאו עקפו את התחנות בהם המתינו מאות איש מבלי לעצור.

מדובר בנסיעה האחרונה מהעיר אלעד לבני ברק האמורה לצאת בשעה 4 אחה"צ. מאות נוסעים הגיעו לתחנות השונות בשעה הנדרשת, אולם רק חלקם זכו לנסוע ליעדם באותה שעה. לפי עדות הנוסעים, לפחות כ־130 נוסעים ובהם ילדים ותינוקות רבים שביקשו להגיע לבני ברק נותרו להמתין בשמש הקופחת מבלי שאיש יתעניין בנעשה עימם.

"פשוט נותרו חסרי אונים בתחנה. ממתינים וממתינים לישועה שלא באה מעצמה", אמרו. נוסעים אחרים העידו כי נהגי אוטובוסים שהתמלאו באמצע מסלול האיסוף, דילגו על חלק מהתחנות והותירו את הממתינים ובהם משפחות עם תינוקות בחום המעיק מבלי להודיע לחברה שעליה לשגר אוטובוסים נוספים.

אחד הנוסעים שהמתין בתחנה מספר על מאמצי הציבור לאתר את האחראים להפעלת התחבורה בעיר: "ניסינו לטלפן לאחראי על התחבורה מטעם ועדת התחבורה בעיר ולמנהלי החברה, אולם כולם ניתקו את הטלפונים ולא ענו לשיחות. אחד הפקחים אף עבר בתחנות עם רכבו מבלי לעצור או להתעניין בנו. הנוסעים התייבשו בתחנות כמעט שעה והילדים הקטנים היו ממש אומללים", סיפר.

לאחר המתנה ממושכת ובהתערבות סגן ראש העיר, הרב ישראל פרוש, שיגרה החברה שני אוטובוסים שאספו את הנוסעים ויצאו מהעיר כשהם מלאים בנוסעים בעמידה בצפיפות.

ראש העיר אלעד, הרב יצחק עידן התייחס לאירוע בחומרה ואמר: "אנו עומדים בפני ציבור שנתון ל´חסדי´ חברת התחבורה, אך לפעמים הם נותרים ´בני ערובה´. בתקופה הקרובה עומדת להסתיים תקופת הזכיון במכרז של חברת ´אגד תעבורה´ ואירוע כה חמור כפי שקרה בערב שבת אינו מוסיף לחברה נקודות זכות להמשיך בהפעלת התחבורה בעיר לתקופה נוספת. לא נהיה בני ערובה של חברת התחבורה", אמר.

במשרד התחבורה אמרו כי המקרה הינו חמור וביקשו לקבל עדויות נוסעים. "במידה ויתברר כי החברה לא עמדה בתנאי החוזה להפעלת הקו היא תיענש בהתאם", אמרו.

מנהל חברת ´אגד תעבורה´ באלעד, מר אלי שמש, הגיב לטענות התושבים בתמיהה ואמר: "מידי שבוע אנחנו מוציאים 4-5 אוטובוסים בהתאם לצרכים, אולם יש לנו כאן 2 אוטובוסים עם נהגים נוספים כתגבור במקרה ונותרים אנשים בתחנות. השבוע אכן הוצאנו 6 אוטובוסים, אבל כמה אנשים נותרו בתחנות וזה ניתן לדעת רק בשעה 4:25 לאחר שהשלימו את סבב איסוף הנוסעים בתחנות. ואכן הוצאנו את האוטובוסים כנדרש".

שמש מכחיש את טענות התושבים על כך שהחברה הוציאה פחות אוטובוסים מהנדרש מלכתחילה ואמר: "הוצאנו 4 אוטובוסים מלכתחילה כמו כל שבוע. חלק מהנוסעים הגיעו לתחנות באיחור. זה לא הוגן לבוא אלינו בטענות, משום שלפי הנחיות משרד התחבורה אסור לנו להוסיף אוטובוסים מעבר לנדרש ואנו אף אמורים להיקנס על כך", אמר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר