היום: 'העדה' תדון בהקצנה

'כת השאלים' לשפל חדש: אבות מיילדים את בנותיהם

הקיצוניות ב'כת השאלים' גוברת: בשל "בעיות צניעות", אב יילד את בתו מ'כת השאלים' ללא סיוע רפואי. לאחר מספר ימים, התינוק שנולד פג, היה נתון בסכנת חיים ואיש הצלה מהשכונה פינה את התינוק לבית החולים למרות התנגדות ההורי. 'העדה החרדית' תתכנס הערב לדון בדרכי הפעולה נגד הכת המסוכנת (חרדים)

חיים שקדי | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

תופעה מחרידה, מתפתחת לה בקרב 'כת השאלים': בשל חשש לבעיות צניעות, אבות מיילדים את בנותיהם הכורעות ללדת ללא כל סיוע רפואי, כאשר לעתים הדבר מגיע לכדי פיקוח נפש.

בשבוע שעבר, אישה צעירה הנמנית על כת השאלים, (משפחת ק. - ח.ש.) כרעה ללדת, מוקדם מהצפוי, וכמנהגם להחמיר בקיצוניות איומה, לא הזעיקו עזרה רפואית אלא אביה, יילד אותה בביתם בשכונת מאה שערים.

בשל הלידה המוקדמת, התינוק נולד פג, אך למרות זאת, הם לא מיהרו להזעיק עזרה רפואית. לאחר מספר שעות, הבחינו כי התינוק נתון בסכנת חיים של ממש, והזעיקו את אחד מאנשי ההצלה המתגורר בשכונה.

מתנדב ההצלה, הבהיר לבני המשפחה כי בכדי להציל את חייו של התינוק עליו לפנותו במהירות לבית החולים. המשפחה סירבה לכך בתקיפות, אך הלה החליט להציל את חיי התינוק ופינה אותו לבית החולים שם אושפז.

לאחר שאיש ההצלה סירב לתת פרטים מזהים בכדי לא להפליל את המשפחה, הודיעו בבית החולים כי לא יאפשרו את שיחרורו של התינוק, ללא שההורים יזדהו ויוכיחו כי הם הורי התינוק.

בבית החולים מטפלים בתינוק במסירות, אך במקביל פונים ומערבים את שירותי הרווחה בעיר, שיבדקו מהיכן הגיע ומה קורה עם בני משפחתו. איש ההצלה, אליו פנו בכדי לקבל מידע, פנה לבד"צ בשאלה כיצד לנהוג.

רבני 'העדה החרדית' הוציאו מכתב כי על אבי התינוק חלה החובה להגיע לבית החולים ולהזדהות, בשל החשש כי בית החולים לא ישחרר את התינוק ועל-מנת להציל את חייו ולאפשר טיפול ראוי לתינוק, אך אבי התינוק עדיין מסרב לעשות זאת למרות ההוראה המפורשת מבית הדין.

לפי שעה, התינוק עדיין מאושפז בבית החולים, פרטיו אינם ידועים, כמו גם מי הם הוריו, ואף הוכחות ללידתו לא קיימים, מאחר והוא נולד בביתו ללא שום מסמך מזהה.

ל"כיכר השבת" נודע כי משפחתה של היולדת, כבר עלתה לכותרות בסיפור אחר, כאשר אחת האחיות במשפחה סירבה להתגרש מבעלה, שהלך והתחתן בחשאי בטענת שווא לקבלת היתר ממאה רבנים, וכך הצליח לגרום לה לקבל ממנו גט. אם המשפחה היא ממנהיגת 'כת השאלים'.

בעקבות הסיפורים המחרידים הללו, כמו גם סיפורים נוספים המתחוללים ב'כת השאלים', בשעה 17:00 אחר-הצהריים מתכנסים חברי הבד"צ 'העדה החרדית' לדיון מיוחד על ה'כת' בשאלה כיצד להילחם בתופעה המסוכנת הזו, ובבעיות ההלכתיות שהם גורמים, זאת לקראת הוצאת חרם נגד אנשי ה'כת' והרבנים התומיכם בפעולותיה.

"כיכר השבת" ימשיך לעקוב אחר הפרשה ולדווח.

לפניות לכתב: chaim@kikar.net

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר