כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

מרן הרב גרשון אדלשטיין: "הקנאים עושים ליצנות מגדולי ישראל"

בשיחה שמסר אמש ראש ישיבת פוניבז' למקורביו, השיב הרב למתקפה נגדו מקרב חוגים קיצוניים - בשל ציטוטים מדבריו על חיילי צה"ל. "אלה שעסוקים בקביעות לשנוא חילונים וקבוע מוציאים עלונים על שנאת רשעים, בסוף מגיעים לידי ליצנות על גדולי ישראל. כל מטרתם הינה שלא לשם שמיים"

יוסף פאר | כיכר השבת |
(צילום: דובי קורן)

ראש ישיבת פוניבז' מרן רבי ירחמיאל גרשון אדלשטיין, חיזק אמש בשיחה שמסר למקורביו - את דבריו מסוף השבוע שעבר בשבח חיילי צה"ל, בנוסף השיב הגרי"ג לתוקפיו שהאשימו אותו ב'חיבת יתר' לציונות ולחיילי צה"ל.

קטע מתוך הדברים אותם נשא הרב אדלשטיין בשבוע שעבר בפני תלמידיו, וקוממו את ראשי הקיצוניים: "גם חילונים שאינם שומרי תורה ומצוות, אם הם מוסרים את נפשם על הצלת אחרים מתוך אהבת הבריות יש להם עולם הבא כמו הרוגי לוד שמסרו את נפשם לטובת בני העיר".

בהמשך דבריו סיפר הרב את סיפורם של הרוגי לוד: "בלוד הייתה בת מלך שנהרגה, וחשדו שהיהודים הם הרוצחים. והייתה גזירה שאם לא ימצאו את הרוצח יהרגו את כל היהודים, באו שני אחים ואמרו שהם הרוצחים למרות שהם לא היו הרוצחים כדי להציל את כל בני העיר, ואמרו חז"ל שאין אדם יכול לעמוד במחיצתם של הרוגי לוד".

לאחר פרסומם של הדברים, החלו מתקפות על הרב מקרב גורמים המשתייכים לחוגי 'הקנאים', ומקרב גורמים המתנגדים לכהונתו של הרב כראש ישיבת פוניבז' - שהאשימו את הרב ב'חיבת יתר' לציונות ולחיילי צה"ל.

תלמידים בישיבת פוניבז' המשתייכים ל'העדה החרדית' ביקשו להבין את דבריו של מרן ראש הישיבה ופנו אליו. אמש, בשיחה שמסר לחוג תלמידיו הקרובים, השיב הרב לטענות ולמתקפה נגדו ואף השווה את הקנאים למי שעושים בדרך קבע ליצנות מגדולי הדור.

מדבריו אמש שהועברו ל'כיכר השבת' על ידי תלמידים שהשתתפו בשיחה: "התקיפו אותי אנשים, שאני מדבר נגד גמרות ונגד רמב"ם וכ"ו, כל מה שאמרתי זה לא דברים שלי, רק מגדולי ישראל". הבהיר ראש הישיבה.

בהמשך דבריו חזר הרב וחיזק את דבריו על המגזר החילוני "המשגיח הגר"י לווינשטיין והחזון איש זצ"ל אמרו שאסור לשנוא אותם. אין מה לשנוא אותם, צריך לשנוא את החטא וצריך לרחם עליהם. האור יחזקאל והחזון איש אומרים מפורש הם תינוקות שנשבו, אסור לנו לשנוא אותם. מותר לנו רק להוכיח אותם. אבל היום אנחנו לא יודעים איך להוכיח, ועל כן אסור לנו לשנוא אותם.

לאחר מכן האשים מרן ראש הישיבה את הקיצוניים שעסוקים בדרך קבע בשנאת חילונים ובסופו של דבר מגיעים לידי ליצנות על גדולי ישראל. "יש את אלה שעסוקים בקביעות לשנוא אותם וקבוע מוציאים עלונים על שנאת רשעים, ובסוף מגיעים גם לידי ליצנות על גדולי ישראל". ראש הישיבה הסביר - "החזון איש והסטייפלער אמרו להצביע בבחירות והם עושים ליצנות מהחזון איש והסטייפלער, יוצא מזה שכל מטרתם המתבטאת בשנאת רשעים הינה שלא לשם שמיים".

בסיום דבריו הודיע ראש הישיבה לתוקפיו כי לכל שאלותיהם ואמירותיהם, יש תשובות. "אם יש כאלה שרוצים להתקיף אותי, אדרבה שיתקיפו - יש תשובות על כל השאלות".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר