כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
למרות הלחצים

גדולי ישראל הכריעו: הציבור החרדי לא ישתתף ב׳הפגנת המיליון׳

חרף הלחצים הכבדים שהופעלו על הסיעות החרדיות לקרוא לציבור החרדי להשתתף מחר ב'מחאת המיליון' בעד הרפורמה - בהוראת הרבנים הוחלט שלא להוציא את בני הישיבות למחאות (פוליטי, חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
ההפגנות נגד הרפורמה, ארכיון (אבשלום שושני, פלאש 90)

בהוראת גדולי ישראל: המפלגות החרדיות לא יקראו להגיע למחאות מחר בעד הרפורמה המשפטית, הפגנות המאורגנות על ידי הימין וזכו לכינוי 'הפגנת המיליון'.

אחד מראשי הסיעות החרדיות אומר בשיחה ל'כיכר השבת' כי "מהרגע הראשון אמרנו שבנושא הרפורמה אנחנו מובלים ולא מובילים. אין שום סיבה שנהיה במרכז הסערה.

לא בכדי אנחנו כמעט ולא מתראיינים בשבועות האחרונים. ובכלל, גדולי ישראל סבורים שלא מבטלים תורה של עשרות אלפי אברכים ותלמידי ישיבות בשביל הפגנה שלא קשורה לגזירות תורניות.״.

כזכור, שלשום דווח על ידי דפנה ליאל אמש בחדשות 12 כי נתניהו הורה למקורביו, אנשי מדיה ויועציו, שיפעלו להצלחת ההפגנה וישקיעו בכך את כל המשאבים הנחוצים.

ניסיונות נתניהו להשפיע על הצלחת המחאה, לפי הדיווח, נעשים בצל הירידה בתמיכה הציבורית בממשלה, לפחות לפי מה שמשתקף בסקרים שפורסמו לאחרונה.

נתניהו, כך לפי הדיווח, רואה בהפגנה ביטוי ללגיטימציה הציבורית בו שהולכת ונשחקת. יחד עם זאת הוא לא צפוי להיות נוכח בעצמו בהפגנה, זאת חרף הזמנתו אליה.

בסביבתו של נתניהו מסבירים שלא יופיע בהפגנה כיון שלא מעוניינים שההפגנה תיתפס כאירוע תמיכה בו. מארגני ההפגנה אומרים כי אי השתתפות נתניהו הינה "מטעמי אבטחה".

בין היתר ניסה נתניהו להשפיע על הצלחת ההפגנה, כך לפי הדיווח של ליאל, באמצעות ניסיונות שכנוע שהופעלו על המפלגות החרדיות להצטרף, בינתיים ללא הצלחה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר