כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"דריסה מכוונת"

פנייה למשטרה: דריסת הנופשים החרדים בנהר הירדן – אירוע לאומני

עו"ד אופיר שטיינר מחוננו פנה במכתב למשטרה בבקשה כי תפתח בחקירת האירוע בו נדרסו מספר נופשים חרדים באתר רפטינג נהר הירדן זאת בשל עדויות של נוכחים במקום כי הדריסה הייתה מכוונת ולא תאונה (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
הפצועים מהדריסה (באדיבות המצולמים)

עו"ד אופיר שטיינר מחוננו פנה במכתב למשטרה בבקשה כי תפתח בחקירת האירוע לפני כשבוע בו נדרסו מספר נופשים חרדים בסמוך לאתר הקיאקים "רפטינג נהר הירדן". בקשתו של שטיינר מגיעה לאחר שמספר אנשים שהיו במקום טוענים כי הדריסה הייתה מכוונת ועל רקע לאומני ולא בשל תאונה כתוצאה מהתדרדרות של האוטובוס.

במכתבו, מביא עו"ד שטיינר את עדויות הנופשים על האירוע: "הנפגע נפש יחד עם בנו, וכמה עשרות בחורי ישיבות, רובם קטינים. עם סיום שיט הקיאקים, ביקשו חברי הקבוצה לעלות לאוטובוסים שמספק האתר, אל עבר האתר הבא במסלול הטיול שתוכנן. בשטח שבכניסה לאתר היה אוטובוס אחד שכבר הספיק להתמלא כמעט לגמרי, ואוטובוס נוסף שלא החל להעלות נוסעים באותו השלב. הנפגע עמד בכניסה לאוטובוס המלא, בעוד יתר חברי הקבוצה המתינו להגעתו של אוטובוס נוסף".

"אוטובוס שלישי הגיע למקום, עצר, ונראה היה כאילו בכוונתו להעלות נוסעים. אלא, שכאשר חברי הקבוצה החל להתקדם לכיוונו, החל לפתע האוטובוס לנסוע במהירות קדימה, כשהוא דוהר ישירות לעבר הצעירים שעמדו בקרבתו. הנפגע הזהיר את הצעירים, שנמלטו לכל עבר, אך חלקם לא הצליחו לחמוק בזמן ונפגעו מהאוטובוס. הנפגע ספג פגיעה ישירה מהאוטובוס, שהטיח אותו לקרקע ודרס אותו באזור פלג גופו התחתון האוטובוס נעצר רק לאחר שפגע בנפגע, ונותר לעמוד על רגלו הימנית של הנפגע. זאת, עד שבנו של הנפגע, יחד עם אחרים, זעקו לעברו שיזוז. אז, זז הנהג כמה מטרים קדימה, ונעצר בשנית. הנהג עזב את ההגה, ולא ירד מן האוטובוס עד להגעת השוטרים למקום", כתב שטיינר.

שטיינר מוסיף ומתאר במכתבו כיצד תארו הנוכחים במקום את האירוע כפיגוע דריסה על רקע לאומני בפני השוטרים שהגיעו לזירה, אלה לא שעו לטענותיהם ולא גבו מהם עדות: "כשהגיעו השוטרים למקום, מסר הנהג גרסה לפיה איבד שליטה על האוטובוס, שהתדרדר לאחור. כך מסרו השוטרים לעדים לאירוע, שביקשו להעיד על היותו אירוע פח"ע. לתדהמת הסובבים, השוטרים לא היו מוכנים לכתוב את עדויותיהם של העדים לאירוע, או לגבות מהם תלונות באופן רשמי. לחלק מהם אף אמרו שמדובר ב"תאונה מצערת", והורו להם לסור הצידה ולהניח להם לטפל בזירה, מבלי שהניחו להם למסור את גרסתם".

"הנפגע, לצד אחרים שפנו אל הח"מ, השמיעו גרסה חד משמעית: הנהג נסע קדימה, כשהוא דוהר ישירות לעבר הצעירים. עדי ראייה מספרים שראו אותו מסובב את ההגה ישירות לעבר חבורת הצעירים, כשעל פניו ניכרת ארשת של רצון מכוון לפגוע בהם. גם הבלמים של האוטובוס היו תקינים, כאשר בלם מייד לאחר הפגיעה בנפגע שעמד אחרון בקבוצה, ולאחר שהמשיך כמה מטרים קדימה ונעצר בשנית", תיאר עו"ד שטיינר. בסיום מכתבו פנה עו"ד שטיינר ודרש מהמשטרה לחקור באופן מידי את האירוע ולגבות עדות מכלל עדי הראייה שהיו במקום.

עו"ד שטיינר מסר: "קבלנו פניות ממספר רב של עדי ראייה, כולם מספרים על נהג שהאיץ בפתאומיות וכיוון את ההגה ישירות לעבר קבוצה של עשרות צעירים. נדהמנו לשמוע מהם שהשוטרים בשטח סירבו לשמוע את גרסת הסובבים, וחלף זאת ניסו 'לסגור' את האירוע כמה שיותר מהר, תוך תיוגו כתאונה. על המשטרה לפתוח מייד בחקירה פלילית נגד הנהג, ולהטות אוזן לגרסאותיהם של עדי הראייה במקום, המספרים על דריסה מכוונת של חבורת צעירים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר