לקראת משבר בקואליציה?

בכיר ב'אגודה': "מפגינים הכניעו את ביבי, האדמו״רים מתעקשים על חוק הגיוס במקביל לתקציב"

ראש הממשלה מפעיל את כל הלחץ שיכול על ׳אגודת ישראל׳ בכדי להסביר את משמעות החקיקה הרגישה בתקופה זו - מה שלדבריו יכול להוביל לגל הפגנות חריג נגד המגזר החרדי | לדברי בכירים בקואליציה, התקווה שלבסוף יצליחו למצוא פתרון והחוק יעבור (פוליטיקה)

ישי כהן | כיכר השבת |
נתניהו עם פרוש ואייכלר (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בכיר בסיעת אגודת ישראל מתייחס הבוקר (שני) בשיחה עם 'כיכר' לניסיונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות את חקיקת חוק הגיוס, בצל המחאות נגד הרפורמה במערכת המשפט, בניגוד להסכמים עם הסיעות החרדיות, ואומר כי האדמו״רים מתעקשים על חקיקת חוק הגיוס במקביל לתקציב המדינה.

לדברי הבכיר ב׳אגודה׳: ״נתניהו התחייב לנו בהקמת הממשלה שהחוק יעבור לפני או מקסימום במקביל לתקציב המדינה. בפועל הוא נכנע למפגינים ודורש עוד דחיה בנושא הכי קריטי עבורנו, על זה הלכנו לבחירות״.

יצוין כי נתניהו מפעיל את כל הלחץ שלו על ׳אגודת ישראל׳ בכדי להסביר את משמעות החקיקה הרגישה בתקופה זו - מה שלדבריו יכול להוביל לגל הפגנות חריג נגד המגזר החרדי.

יצוין כי לדברי בכירים בקואליציה, הם מקווים שלבסוף יצליחו למצוא פתרון ויציגו ערבויות שהחקיקה תעבור בחצי שנה הקרובה.

בסוף השבוע דווח ב'כיכר השבת' כי נתניהו העביר את המסרים ולפיהם בכוונתו לדחות את חקיקת החוק לראשי הסיעות החרדיות ולדבריו הרצון לדחות את חקיקת חוק הגיוס נובע מהחשש מהמחאות ההמוניות מידי שבוע והחשש שחקיקת חוק הגיוס תוביל להתגברות המחאות נגד הממשלה בכלל והמגזר החרדי בפרט.

בשיחות עדכן נתניהו כי הוא מתכוון לבקש מבג"צ אורכה נוספת לחקיקת החוק, בתקווה שבג"צ יאשר את הבקשה כפי שהיה בעבר.

אך עד כה נתניהו לא קיבל תשובה מראשי הסיעות החרדיות. בש"ס וב'יהדות התורה' זועמים וטוענים כי מדובר בהבטחה מרכזית של נתניהו ערב הקמת הממשלה, הבטחה לפיה חוק הגיוס יעבור במקביל לתקציב המדינה.

עם זאת, החרדים טרם השיבו תשובה שלילית. לדברי בכיר מאוד בסיעות החרדיות: "תהיה החלטה אחידה של כולנו, לא יהיה מצב שסיעה אחת תתנגד והאחרות יסכימו". המשמעות היא כי אם אחד האדמור"ים ב'אגודת ישראל' יתנגד לדחיה הרי שנתניהו יהיה בבעיה שכן כל הסיעות החרדיות יתנגדו לדחיה.

יצויו כי נתניהו יצטרך לנהל דיונים בנושא כבר בשבוע הנוכחי שכן כנס הקיץ של הכנסת ייפתח כבר ביום שני והנושא המרכזי שיעלה לדיון הוא תקציב המדינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר