חשיפת 'כיכר השבת'

הגר"י דרעי מכריז רשמית על התמודדות לרבנות ותוקף את דחיית הבחירות

רבה של באר שבע, הרב יהודה דרעי, במתקפה נגד ההחלטה לדחות את הבחירות לרבנות הראשית: "עוול כפול ומכופל, עוול פרטי למרשי בשל הקטנת סיכויו והן עוול ציבורי לציבור" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
הרב יהודה דרעי (צילום: מתוך יוטיוב, עמוד רשמי)

רבה של באר שבע, הגאון רבי יהודה דרעי, הודיע הערב (ראשון) כי הוא מתנגד לתהליך דחיית הבחירות לרבנות הראשית לישראל בכחצי שנה, כפי שנחשף בסוף השבוע לראשונה ב'כיכר השבת'.

מדובר בפעם הראשונה שהרב דרעי, אחיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, מאשר את הדיווחים ומודיע רשמית כי בכוונתו להתמודד למשרת הראשון לציון והרב הראשי לישראל.

במכתב ששיגר עורך הדין ויטלי בכלי, עורך דינו של הרב דרעי, הוא טוען כי אין לדחות את תהליך הבחירות לרבנות ולהותיר את המועד לבחירות בחודש אב הקרוב. לדבריו, מדובר בעוול שנעשה לרב דרעי בפרט ולציבור בכלל.

מתוך המכתב של עו"ד בכלי

לדבריו: "דחיית הבחירות למועד אשר נח לגורמים כאלה ואחרים, אשר להם אינטרסים בבחירת הרבנים הראשיים, מהווים עוול כפול ומכופל הן עוול פרטי למרשי בשל הקטנת סיכויו כמפורט לעיל, והן עוול ציבורי לציבור הנושא עיניו למוסד הרבנות אשר אינו מודע למתחולל מאחורי הקלעים ולסיכויים לבחירת רב אשר גורמים פוליטיים הטו את הכף לזכותו באמצעות שורת תעלולים משפטיים ופוליטיים ואשר התאמתו הרוחנית וההלכתית מוטלת בספק".

בסיום מכתבו דורש עורך דינו של הרב דרעי: "מן הדין והצדק להיענות לבקשת מרשי שלא לדחות את מועד הבחירות לרבנים הראשיים ולאור הנ"ל, הנכם מתבקשים להודיע כי הבחירות תתקיימנה במועדן כקבוע בחוק, ללא כל דחייה אשר תביא לשיבוש וזיהום הליכי הבחירות".

עורך הדין מאיים אף בעתירה לבג"צ: "מרשי שוקל את צעדיו, ובכללם השימוש בכל כלי משפטי אפשרי על מנת לתקן את העוול הצפוי לו כתוצאה מדחיית הבחירות. אין באמור לעיל כדי למצות את טענות מרשי בנושא, והוא שומר לעצמו את הזכות למצות כל זכות נוספת העומדת לו מכח הדין".

חשיפת 'כיכר השבת' ביום שישי

הבוקר דווח כי ההחלטה לדחות את הבחירות נפלה בפגישה שהתקיימה ביום חמישי במפרסת ביתו של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, ברחוב הקבלן. בפגישה השתתפו: שר האוצר בצלאל סמוטריץ' וראש המטה שלו עומר רחמים, מנכ"ל משרד הדתות יהודה אבידן ומספר בכירים נוספים.

כזכור, כפי שדווח לראשונה ב'כיכר השבת', השר לשירותי דת, מיכאל מלכיאלי, החליט לקבל את עמדת בכירי משרד המשפטים וכהונת הרבנים הראשים לישראל תוארך במספר חודשים ויידחו הבחירות לרבנות הראשית לישראל.

משמעות ההחלטה של השר מלכיאלי היא שהרבנים המכהנים, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והרב הראשי הגאון רבי דוד לאו, ימשיכו בתפקידם ויכהנו לפחות עשר שנים וחצי.

על פי ההערכות, הבחירות יתקיימו סביב חודש אדר בשנה הבאה - התאריך המקורי לפני הדחיה לפני כעשור בשל הבחירות שהתקיימו אז לכנסת.

בסיכמו של מכתב של השר מיכאל מלכיאלי למשנה ליועמש"ית נכתב: "מן הטעמים המפורטים לעיל ומתוך אחריות לטוהר הליך הבחירות עליו אני מופקד ולעקרון הייצוג שנפגע ועל דעת גורמי הקואליציה, החלטתי לפעול בדרך של תיקון חקיקה כך שתוארך כהונת הרבנים הראשיים המכהנים ובהתאם יידחה מועד הבחירות לפרק זמן מתאים שבמהלכו יבואו לידי ריפוי הכשלים המפורטים בעתירה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר