דרמה של הרגע האחרון

פרסום ראשון: כהונת הרבנים הראשיים תוארך לפחות בחצי שנה; הבחירות לרבנות יידחו

בצל החשש מבעיות בטוהר הבחירות לרבנות הראשית, השר לשירותי דת, מיכאל מלכיאלי, הכריע לקבל את עמדת בכירים במשרד המשפטים | כהונת הרבנים הראשיים תוארך והבחירות לרבנות הראשית יידחו לפחות בשישה חודשים | המהלך יתבצע באמצעות חקיקה | הערכה: הבחירות בחודש אדר | ישי כהן עם כל הפרטים על הדרמה בבחירות לרבנות (חדשות, ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
השר מלכיאלי לצד הראשון לציון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

חשיפה בלעדית: כהונת הרבנים הראשים לישראל תוארך במספר חודשים ויידחו הבחירות לרבנות הראשית לישראל, כך נודע ל'כיכר השבת'.

מהפרטים שהגיעו לידי 'כיכר השבת' עולה כי בשל עתירת ׳נציגות בתי הכנסת הציוניים׳ אשר טענה לחשש ממשי לפגיעה בטוהר הבחירות ועמדת משרד המשפטים כי הטענות העולות בעתירה מעוררות קשיים משפטיים בשל העובדה שהבחירות לרבנות נופלות בסמוך לבחירות לרשויות המקומיות, קיבל השר לשירותי דת את עמדת גורמי המקצוע והמשפטנים והכריע על דחיית הבחירות הבחירות בכמה חודשים.

משמעות ההחלטה של השר מלכיאלי היא שהרבנים המכהנים, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והרב הראשי הגאון רבי דוד לאו, ימשיכו בתפקידם ויכהנו לפחות עשר שנים וחצי.

יצוין כי גם בתקופת כוהנת של הרבנים הראשיים לישראל הקודמים, הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר והגאון רבי יונה מצגר הוארכה כהונתם במספר חודשים עקב הבחירות שהתקיימו אז לכנסת.

על פי ההערכות, הבחירות יתקיימו סביב חודש אדר בשנה הבאה - התאריך המקורי לפני הדחיה לפני כעשור בשל הבחירות שהתקיימו אז לכנסת.

עוד נודע ל'כיכר השבת' כי בימים האחרונים התקיימו שיחות ממשוכות בין בכירים במשרד הדתות לבכירים במשרד המשפטים שעמדו על הצורך בשמירה על טוהר הבחירות ובכדי לענות על הבעיות המשפטיות שעלו.

יצוין כי דחיית הבחירות מגיעה בצל המאבקים הפנימיים בש"ס וב'ציונות הדתית' באשר לזהות המועמדים לרבנים הראשיים לישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות