מאבק חסר פשרות

הגאון רבי משה צדקה נגד קווי הנייעס: "לפעול בכל הכוח למגר תופעה מסוכנת זו"

ראש ישיבת "פורת יוסף" הגאון רבי משה צדקה, קורא במכתב נוקב לבטל את דמי הקישוריות של קווי התוכן | "יש לפעול בכל הכח למגר תופעה מסוכנת זו", הוא כותב במכתבו המתפרסם לראשונה, ומדגיש כי "כך הוראת גדולי ישראל לנציגי הציבור" | המכתב המלא (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
הגאון רבי משה צדקה (צילום: דוד ארזני)

ראש ישיבת "פורת יוסף", הגאון רבי משה צדקה, מגדולי התורה הספרדים, במכתב נוקב נגד קווי הנייעס וקווי התוכן החרדיים, ויוצא בקריאה לפעול בכל הכוח כנגדם.

במכתבו, המתפרסם לראשונה ב'כיכר השבת', כותב הגר"מ צדקה כי "כבר עוררו כל גדולי ישראל כנגד סכנת קווי התוכן הפסולים אשר מכילים ביטול תורה, לשון הרע ורכילות, התמכרויות והשקפות פסולות וכו'. וכבר גרמו נזקים חמורים בקדושת ישראל".

ראש הישיבה מוסיף ומורה כי "יש לפעול בכל הכח למגר תופעה מסוכנת זו, ובכלל זאת בהורדת דמוי הרווחים שבהפעלת ושמיעת קווי תוכן, זאת על אף הקושי שיגרם מכך בהפעלת קוים ראויים אחרים", ומדגיש כי "כך הוראת גדולי ישראל לנציגי הציבור".

עוד כותב הגר"מ כי "יש לחזק את הקווים המיועדים לשיעורי תורה ויראת ה', וראוי לכל אחד לתמוך בהם, שהם בכלל מצדיקי הרבים וזכותם עומדת לעד".

ומסיים בברכה כי "כל הפועלים באמת ובאמונה לשם שמים, בוודאי יזכו לברכת ה', להגדיל תורה ולהאדירה".

מכתבו של הגר"מ צדקה

בסיום המכתב, הוסיף הגר"מ צדקה וכתב בכתב ידו: "נתברר לי שכך האמת ויש לסמוך רק על המכתב הזה", ולאחר מכן צירף את חתימתו.

כיום, מפעילי קווי התוכן מרוויחים כסף על כל דקה של האזנה, במה שנקרא "דמי הקישוריות". ראשי ישיבות רבים ביקשו לבטל את הרווח הזה, ובכך למנוע את הפעלת הקווים שגורמים לביטול תורה.

במכתבו זה, מבטל הגר"מ צדקה כל מיני פרסומים אחרים, על כך שכביכול התבטא נגד ביטול דמי הקישוריות, ומבהיר בנחרצות כי יש לבטלם במסגרת המאבק בקווי התוכן הבעייתיים, וזאת במסגרת החלטתו הצפויה בנושא של שר התקשורת שלמה קרעי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר