הגבלות הקורונה

שלוש שנים אחרי: כתב אישום נגד החרדי שתקף עיתונאי גל"צ

פעם לפני הרבה שנים, היו פה במדינה הגבלות על התכנסויות. זוכרים? אז לפני כמעט שלוש שנים, עיתונאי בגל"צ, יצא לתעד הפרות קורונה בשכונת רוממה והותקף קשות על ידי צעיר חרדי, היום, הוגש נגד הבחור החרדי כתב אישום (חדשות חרדים)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
העיתונאי שהותקף והאירוע שתועד (שחר גליק, גלי צה"ל)

הגבלות הקורונה: נחמיה אינדורסקי בן 27, הוא החרדי שתקף בחול המועד סוכות לפני פחות משלוש שנים, את העיתונאי שחר גליק מגל"צ, היום (רביעי) פרקליטות מחוז ירושלים הגישהלבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגדו.

כזכור וכפי שדווח בזמנו ב'כיכר השבת', גליק הגיע לאזור בעלזא בירושלים, כדי לתעד את הפרות חוקי הקורונה שהיו במקום, העיתונאי זוהה ברחוב, בידי מספר משתתפים בהתקהלות, שהתנפלו עליו, היכו אותו וגרמו לחבלות בראשו, בצווארו וברגליו.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד חני שפירא, המתלונן, הגיע לאזור כיכר בעלז בירושלים לסקר אירוע של חסידות בעלז שהתקיים בניגוד להגבלות הקורונה שחלו באותה עת. המתלונן התיישב על ספסל ועדכן את חברו לעבודה בהתרחשות.

אז הגיע הנאשם והתיישב לצידו של המתלונן, נקב בשמו הפרטי והציג לו באמצעות הטלפון הנייד שלו תיעוד שהעלה המתלונן מוקדם יותר באותו ערב לחשבון הטוויטר שלו, במסגרתו תיעד התקהלות בלתי חוקית.

הנאשם אמר למתלונן: "את התיעוד שלך מרוממה הבאת, עכשיו הגיע הזמן שלך ללכת". המתלונן סירב ללכת מהמקום והסביר כי מדובר בספסל ציבורי והנאשם המשיך לאיים שוב ושוב על המתלונן ללכת מן המקום. אז התנפל הנאשם על המתלונן וסימן לחסידים נוספים שהיו במקום לתקוף אותו. במהלך התקיפה הם חטפו מידיו את מכשיר הטלפון שלו והעבירו אותו לידי הנאשם.

  • התיעוד בגינו "נענש" העיתונאי | צילום: שחר גליק, גלי צה"ל

מיד לאחר מכן אמר הנאשם למתלונן, כי אם הוא רוצה לקבל את מכשיר הטלפון שלו שייגש איתו יחד לסמטה. בסמטה דרש הנאשם מהמתלונן שיספר לו את פרטיו האישיים, הבהיר לו כי כדאי לטובת שניהם שלא יספר מה קרה ואמר לו "אני אגיד לך דוגרי, היו יכולים להרוג אותך".

לאחר מכן אפשר לו ללכת מהסמטה. בשל חששו של המתלונן מהנאשם ומאיומיו הוא נמנע מלפנות למשטרה ולאמבולנס שהזמינו עבורו עוברי אורח שנכחו במקום והוא התרחק מהמקום. רק בשלב מאוחר יותר פנה להתלונן במשטרה. כתוצאה מתקיפת המתלונן נקרעה חולצתו, נגרמו לו שריטות והוא נפצע ברגלו.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, איומים וסחיטה באיומים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר