כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
תיעוד מסכם

עשרות אלפים פקדו את ציון האור החיים הקדוש ביום ההילולא • צפו

עשרות אלפי מתפללים פקדו את הציון של האור החיים הקדוש בימי ההילולא, בהר הזיתים בירושלים | לצד מאות שוטרים פעלו סדרנים חרדים לשמור על הסדר הציבורי | צפו בתיעוד המסכם (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
פעילות המשטרה בהילולת ״האור החיים״ (צילום: דוברות המשטרה)

עשרות אלפי מתפללים פקדו את הציון של האור החיים הקדוש בימי ההילולא, בהר הזיתים בירושלים. ההילולא הסתיימה בהצלחה בין לאור ההחלטה להציב סדרנים מאנ"ש, בדומה למודל שהונהג במירון. הסדרנים השכילו לנווט את הקהל שהיה ממושמע להוראות והבין כי מטרתם היא דאגה לשלומם של המתפללים.

מאות שוטרים של מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב יחד עם סדרנים, פעלו לאורך ההילולה באזור הר הזיתים ובמתחם הציון, במטרה לאבטח ולשמור על הסדר הציבורי והביטחון באזור.

השוטרים פעלו לאפשר את קיומה התקין של ההילולה בהשתתפות עשרות אלפי מתפללים שהגיעו למתחם הציון שנתקיים בהר הזיתים בירושלים בבטחה.

במשטרה מציינים כי "מדובר באחת ההילולות החשובות והגדולות בישראל, ולפיכך מועצת בתי העלמין והמשטרה השקיעו משאבים רבים לקיומו התקין, לאחר ביצוע הכנות ותיאומים רבים. שוטרי מרחב קדם ומחוז ירושלים יחד עם לוחמי מג"ב, פעלו בשתי היממות האחרונות לאבטחת המבקרים והמתפללים באזור, לשמירת הסדר הציבורי והכוונת התנועה. אמש הסתיימה ההילולה".

ההגעה להילולא התאפשרה כמו בכל שנה, רק באמצעות התחבורה הציבורית מה שמנע עומסים מיותרים ואפשר מידע מוקדם לגבי מספר המתפללים המתעדים להגיע לציון בכל שעה משעות היממה.

בהכנות להילולא, השתתפו הדרגים הבכירים במשטרת ירושלים, נציגי עיריית ירושלים, המשרד לשירותי דת ומועצת בתי העלמין בירושלים, ונציגי חברת ההפקות 'עזריאלי הפקות'.

השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי מסר עם סיום ההילולה: "אני רוצה להודות למנכ"ל המשרד יהודה אבידן ולסגן ומ"מ ראש העיר ירושלים, הרב צביקה כהן, על עבודתם המסורה למען השגת התקציב וארגון ההילולא. זכות נפלה בחלקנו להיות שותפים יחד עם משרד האוצר וגורמים נוספים - בהילולת האור החיים הקדוש, יהי רצון שזכותו תגן עלינו, על העולים הרבים לציונו ועל כלל ישראל הזקוק לזכות זו בוודאי בימים אלו".

מנכ"ל המשרד לשירותי דת יהודה אבידן אמר כי "לאחר מאמצים רבים הושג תקציב ההילולא בשיתוף פעולה מדוייק של שר הדתות הרב מיכאל מלכיאלי ושר האוצר בצלאל סמוטריץ אשר ראו את חשיבות קיומה של ההילולא כערך עליון".

מנכ"ל מועצת בתי העלמין צוריאל קריספל אמר: "אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה ולכל אלו שדאגו לתקציב עבור ההילולא, תקציב שבזכותו ההילולא התקיימה בסדר מופתי. ההחלטה להפעיל סדרנים מאנ"ש התבררה כהחלטה מוצלחת ביותר ויהי רצון שכל התפילות שהתפללו בציון הקדוש יתקבלו לרצון".

המארגנים הודו ליוסי גיל מנכ"ל החברה קדישא אחידה לעדת הספרדים, ולרב יצחק גלבשטיין מנכ"ל חברה קדישא פרושים שהעמידו את החניון של חברות הקדישא, לטובת המתפללים שלא היו יכולים להתנייד בתחבורה ציבורית ולטובת כוחות הביטחון שאבטחו את האירוע.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר