כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"בניגוד לסיכומים"

חשיפה: איש המספרים של 'דגל התורה' נבחר להכריע בבית שמש | זו ההכרעה שקיבל

לאחר חשיפת 'כיכר השבת' כי הגרמ"ה הירש קיבל את סיכום רבני העיר בית שמש על מינוי גורם חיצוני ובלתי תלוי, מונה אברהם ובר - איש 'דגל התורה', על מנת שיכריע בין שני המועמדים הסופיים ישראל סילברסטין או שמוליק גרינברג | זו ההכרעה אליה הגיע (אקטואלי)

איצלה כץ | כיכר השבת |
אברהם ובר (צילום: כיכר השבת)

פרסום ראשון: חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי משה הלל הירש שהתבקש על ידי שני בכירי הרבנים בבית שמש למנות גורם חיצוני על מנת שיכריע במחלוקת הקורעת את המגזר הליטאי בעיר, מינה לצורך כך את איש המספרים של 'דגל התורה', החבר מטעם המפלגה בוועדת הבחירות של הכנסת - אברהם ובר.

ובר התבקש על ידי הגרמ"ה לבדוק האם יו"ר 'דגל' המקומי ישראל סילברסטין יוכל להביס בקלות את עליזה בלוך, או שמא דווקא שמוליק גרינברג שכיהן בעבר כחבר עירייה בבית שמש ועתה נושא בתפקיד ניהולי בעיריית ירושלים.

גורמים המקורבים לרב קורנפלד טוענים שבדיקת ובר העלתה כי לגרינברג יש יותר סיכויים לנצח את הבחירות, אולם ל'כיכר השבת' נודע, כי ובר אכן ערך בדיקות משלו מהם עולה כי במקרה של ריצה משותפת לכלל הסיעות החרדיות - דווקא סילברסטין עשוי להדיח את עליזה בלוך, בניגוד לגרינברג שצפוי להפסיד לראש העיר המכהנת.

ובר הגיש את מסקנותיו לחבר המועצת הגרמ"ה הירש. הוא סיפר לגרמ"ה כי לסילברסטין ישנה מעלה - ש"אין לו חסרונות" כהגדרתו, אולם לטענתו, לגרינברג ישנה מעלה בנראות החיצונית שלו - "הוא משדר עוצמה".

מנגד, גורמים בסביבת הגר"מ גולדשטיין, טוענים כי חלק מרבני העיר הפרו את הסיכומים המוקדמים אותם חשפנו כאן ב'כיכר השבת'. לטענת הגר"מ גולדשטיין, הרבנים שהציגו את הסיכומים בפני הגרמ"ה הירש, העלימו ממנו את דרישתו כי הגורם שימונה - ישוחח עם כלל רבני העיר. לטענת הגר"מ גולדשטיין, הרב הירש, עימו שוחח השבוע, הופתע לשמוע ממנו לראשונה על כך.

ישראל סילברסטין ושמוליק גרינברג

גם בנוגע לזהות הגורם שיבדוק ויכריע, היתה דרישה מפורשת כי הגורם יהיה חיצוני ובלתי תלוי. ובר, הנחשב לחלק ממפלגת 'דגל התורה' - אינו עונה על ההגדרה.

כך או כך, ובר - לו היכרות לכאורה עם גרינברג, התקשה להציג את גרינברג כמועמד בעל הסיכויים העודפים על סילברסטין, כאשר את מסקנותיו, כאמור, הוא אף הציג לחברי המועצת.

לבינתיים, הדחייה בהכרעת המפלגה על זהות המועמד, מקשה על שמוליק גרינברג הנושא בתפקיד ניהולי בעיריית ירושלים ועדיין לא החליט האם להישאר בתפקידו או שמא לאבד את המשרה היוקרתית לטובת ריצה לראשות העיר בית שמש כאשר טרם ברור האם הניצחון מובטח לו - בין השאר בשל הדיל עם ש"ס באלעד שהולך ומסתבך ויכול להשליך באופן ישיר על בית שמש.

גרינברג מתקשה גם בשל הסקרים הבעייתיים מבחינתו, אותם חשפנו כאן ב'כיכר השבת', ואשר מראים כי ליו"ר המקומי ישנה עדיפות עליו והוא מצליח לגבש סביבו תמיכה רבה יותר בעיר המעורבת והמורכבת.

גרינברג גם לא תולה תקוות בהכרעת הגר"ש שטיינמן שצפויה להתפרסם לאחר תשעה באב, מאחר ובשבוע הבא זה יהיה 'גיים אובר' מבחינתו והוא לא ייאבד את המשרה היוקרתית אותה השיג בעמל לאחר ההגליה של דגל התורה בבית שמש לאופוזיציה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר