הדרמה בבית שמש

המאבק בין הרבנים על זהות המועמד לראשות העיר יוכרע? | תוצאות מפתיעות בסקר חדש

ביום שישי האחרון, נחשף ב'כיכר השבת' על פגישת רבני בית שמש, בה סוכם כי ימנו גורם מוסמך על כל הצדדים, שיכריע למי יש סיכויים גדולים יותר לזכות בראשות העיר מול עליזה בלוך, הרבנים אף חושבים להביא מועמד לאו דווקא חרדי | אך נראה שבתוך 'דגל' הקרב הוכרע, בשל סקר חדש אותו אנו מפרסמים לראשונה (אקטואליה)

איצלה כץ | כיכר השבת |
ישראל סילברסטין ושמוליק גרינברג

פרסום ראשון: על פי סקר פנימי שערך בשבוע האחרון מכון הסקרים 'דיירקט פולס', השייך למנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר (מי שמייעץ לעליזה בלוך בבחירות הקרובות. א"כ), והגיע לידי 'כיכר השבת', עולה כי ישראל סילברסטין מוביל על מתחרהו שמוליק גרינברג, בשאלת ההתאמה לראשות העיר.

על פי תוצאות הסקר, 27% מאמינים, כי סילברסטין יהיה ראש עיר טוב יותר לעומת 25% המאמינים בגרינברג.

כשתושבי בית שמש נשאלו מי לדעתם יהיה קשוב יותר לאזרח הקטן, הפערים בין השניים הופכים למשמעותיים בהרבה.

65% מרגישים כי סילברסטין יעזור להם בפן האישי לעומת 35% בלבד (!!!) המאמינים כי גרינברג יעזור להם לכשיצטרכו את עזרתו.

הפער העצום בין השניים נשמר גם בשאלת הציות לרבנים. 40% סבורים כי סילברסטין יכפיף את עצמו לדעת תורה לעומת גרינברג הזוכה לאמון קלוש מאוד בנושא. פחות מ-20%.

נתון מעניין נוסף שעלה בסקר, עשוי להלחיץ דווקא את ראש העיר המכהנת עליזה בלוך. 25% ממשתתפי הסקר ענו כי בבחירות הקודמות הם לא הצביעו לאף מועמד - רובם המוחלט בשל העובדה כי איכלוס השכונות החדשות נעשה לאחר הבחירות האחרונות לפני 5 שנים.

5% ממשתתפי הסקר, שבוצע בקרב משיבים מהמגזר החרדי, הודו כי בבחירות הקודמות הם הצביעו לעליזה בלוך מהציונות הדתית ולא למועמד החרדי משה אבוטבול.

תוצאות הסקר החדש יהוו ככל הנראה משקל רב בהחלטת רבני העיר, מי יהיה המועמד מטעמה לראשות העיר.

הרב גולדשטיין עם מועמדו, ישראל סילברסטיין

כזכור וכפי שנחשף בתחילת השבוע ב'כיכר השבת', בין רבני העיר בית שמש ניטשת מחלוקת עזה.

כפי שדווח, ביום שישי האחרון, התרחשה דרמה מקומית בבית שמש ונפל דבר בעיר - הגאון רבי אלימלך קורנפלד ורבנים נוספים בעיר, המזוהים עם שמוליק גרינברג, עלו ל'בית ההוראה' של בכיר רבני העיר, הגאון רבי מרדכי גולדשטיין, כדי להגיע להבנות על זהות המועמד הבא.

הרב גולדשטיין, שהצהיר כי הוא תומך ביו"ר 'דגל התורה' המקומי, ישראל סילברסטין, היה עיקש בדעתו, כי אין שום סיבה להצניח מועמד שלא בשורות המפלגה ואין סיבה להזיז ממקומו את סילברסטין, שנחשב פוליטיקאי ישר והגון.

מנגד, טענו הרבנים האחרים, כי גרינברג פוליטיקאי משופשף ומנוסה יותר, והוא גם תושב העיר והיה בעבר חבר מועצה, לכן הוא מתאים יותר לרוץ לראשות העיר, הרבנים גם הוסיפו, שלגרינברג לכאורה יש סיכוי לקבל הרבה יותר קולות מסילברסטין, שלטענתם נחשב מעט אנמי - טענה שהופרכה בסקר אותו אנו חושפים לראשונה.

הרב גולדשטיין, ביקש מהרבנים נתונים לדבריהם, אך למעשה לא היו נתונים רשמיים, ולכן סוכם שייבחר מישהו מוסכם מטעם כל הרבנים שיבדוק למי יש סיכויים טובים יותר לגבור על עליזה בלוך.

הרב אלימלך קורנפלד (צילום: ארכיון כיכר השבת)

אך מאז החלטת הרבנים שכאמור פורסמה לראשונה ב'כיכר השבת', נוצרה מהומה בש"ס. לש"ס ככל הנראה הולך להיות דיל ארצי במספר ערים בארץ עם 'דגל התורה', ועל פי הנתונים כיום, ש"ס תתמוך בבית שמש במועמד של 'דגל התורה'.

אך כפי שחשפנו ב'כיכר השבת', גורמים בש"ס הירושלמית ואף חברי כנסת ושרים, טענו השבוע בפני ראשי ש"ס (דרעי והאחראים על הבחירות המקומיות. א"כ), העבירו מסר לבכירי 'דגל התורה', כי במידה ו'דגל' תחליט להציב את גרינברג כמועמדה לראשות העיר, הם התקשו לקיים את הדיל, כי הם מסרבים לתמוך בגרינברג.

לטענת אותם גורמים בש"ס, "גרינברג היה ראש מחלקת חינוך בירושלים, ובלשון המעטה הוא לא התייחס יפה לחינוך הספרדי, בשביל רבים מאיתנו הוא נחשב סדין אדום, אמנם השנה, הכל היה בסדר וכל הבנות הספרדיות הסתדרו בסמינרים, אבל אנחנו לא שוכחים מה היה לפני שנתיים ושלוש".

גם גורמים ב'דגל', הבהירו ל'כיכר השבת', כי הם לא רואים בעין יפה את הרצון של גרינברג לרוץ לראשות העיר, שכן שהוא נכנס לתפקיד, היה מדובר שהוא יישאר בזה לפחות 10 שנים; "הוא עזב את בית שמש בזמן ש'דגל' היו בקואליציה, וככל הנראה הוא גם ירצה לחזור לתפקיד הנוכחי שלו אם הוא יפסיד לעליזה בלוך, אז בשביל מה כל הבלגן? למה לא לתת את התפקיד ליושב ראש המקומי כבר ולחסוך כאבי ראש מיותרים?", תוהים אותם בכירים.

שמוליק גרינברג אמר השבוע בשיחה עם 'כיכר השבת' כי אינו מבין את הכעס של ש"ס: "אני כיום מנהל אגף חינוך חרדי בעיריית ירושלים ועובד בכל הכח בתקופה עמוסה זו לפתוח שנה בצורה חלקה וללא תקלות". הוא סירב להתייחס ספציפית לעניין הווטו המקשה על מועמדותו והגיב: "אם יהיה שינויים ולכשיהיו שינויים נוכל לדבר על הסוגיא".

עוד הבהיר גרינברג, שבשנה האחרונה מצליח מאוד בתפקידו הנוכחי ונחשב למקצוען: "בשלב זה כל כולי בעבודתי בירושלים לטובת התלמידים והתלמידות מכל העדות והחוגים בעיר ללא הבדל ובשוויון מלא".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות