היולדת החרדית שהתמוטטה

טרגדיה בשערי צדק: אחד התאומים נפטר; האם והתינוק השני - במצב קשה מאוד

בבית החולים 'שערי צדק' נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של אחד התאומים שנולדו בניתוח חירום ליולדת החרדית מירושלים, שהתמוטטה בביתה | פרופ' סורינה גריסרו: "מצבו של התינוק השני מאוד קריטי. האישה מונשמת והראתה סימנים נוירולוגיים של בצקת מוחית קשה | התפללו לרפואת האם והרך הנולד (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |

התפללו לרפואת האם והתינוק: בבית החולים 'שערי צדק' נאלצו היום (שלישי) הרופאים לקבוע את מותו של אחד התאומים שנולדו בניתוח חירום ליולדת החרדית מירושלים שהתמוטטה לפתע בביתה, כך דווח ב-ynet.

כפי שדווח ביום ראשון, אישה חרדית בגיל 38, בהריון עם תאומים, פונתה בהחייאה מלאה ללא דופק לאחר שהתמוטטה בביתה. צוות גדול של מומחים ביצע מיידית פעולות מצילות חיים שכללו ניתוח חירום קיסרי לשני העוברים.

השניים, נולדו ללא דופק ולאחר פעולות החייאה מאסיביות - הצליחו הצוותים להשיב את הדופק לתאומים והם הועברו במצב קשה מאוד להמשך השגחה בטיפול נמרץ פגים. במקביל הצליחו הצוותים להשיב דופק לאם והיא הועברה במצב קשה מאוד ליחידה לטיפול נמרץ.

הערב, כאמור, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של אחד התאומים, וממשיכים בטיפול באם שמאושפזת במצב קשה עם בצקת מוחית ובתינוק השני שמאושפז גם הוא במצב קשה מאוד.

פרופ' סורינה גריסרו, מנהלת אגף אם וילוד בבית החולים, אמרה ל-ynet כי "לא מדובר בתסחיף ריאתי, אירוע לבבי או מוחי. מדובר על אישה עם רקע לבבי קל, שחזרה לביתה בחום של 40 מעלות. ייתכן שזו הצטברות של הרבה גורמים ברקע. שני העוברים נולדו ללא דופק ועברו החייאה במיון. היה להם נזק של חוסר חמצן מוחי. התינוק הראשון קרס אתמול בלילה מחוסר חמצן לאיברים. באיזשהו שלב הייתה קריסה רב-מערכתית והבוקר נאלצו לקבוע את מותו לאחר שנלחמו על חייו במהלך כל הלילה.

"מצבו של התינוק השני מאוד קריטי. האישה מונשמת והיא הראתה הבוקר סימנים נוירולוגיים של בצקת מוחית קשה שלא מגיבה כל כך לטיפול. היא בחיים אבל עם סימנים לא מעודדים מבחינה נוירולוגית".

הציבור נקרא לעורר רחמי שמיים ולהרבות בתפילות להחלמתה של שושנה בת פועה ולרפואת הרך הנולד בן שושנה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר