"לא מתרשמים מכל מיני החלטות"

הצהרת הכוונות של מנכ"ל משרד הדתות: ש"ס תתמוך במועמדות הרב מיכה הלוי?

הבחירות לרבנות הראשית נדחו, ולמרות הדיל בין ש"ס לציונות הדתית והבחירה של וועדת הרבנים הדתית במועמד הרב מאיר כהנא, יהודה אבידן מצהיר כי הוא מקווה שיהיה לו חלק להביא לבחירתו שוב של רב העיר פתח תקוה, "כי העם זקוק לאנשים כמו הרב מיכה הלוי", אומר מנכ"ל משרד הדתות | אבידן בתגובה: "לא דיברתי על הרבנות הראשית, איני נוקט עמדה" (חרדים)

שאול כהנא | כיכר השבת |
הרב מיכה הלוי (צילום: Gershon Elinson/Flash90)

יהודה אבידן, מהפעילים הבולטים של מפלגת ש"ס וכיום מנכ"ל משרד הדתות, בהצהרת כוונות, רומז על תמיכה במועמדותו של רב העיר פתח תקוה, הרב מיכה הלוי, לתפקיד הרבנות הראשית לישראל.

במסגרת ההסכמים הקואליציוניים, יש דיל בין מפלגות ש"ס והציונות הדתית להביא לבחירה מוסכמת של רב חרדי למשרת הראשון לציון ורב דתי לאומי למשרת הרב הראשי.

בציונות הדתית, הקימו וועדת רבנים, ובניגוד לרצונו של סמוטריץ' עצמו ושל אנשי ש"ס, בחרו במועמדותו של הדיין הרב מאיר כהנא. מאז, הבחירות לרבנות הראשית לישראל נדחו, וכהונת הרבנים הראשיים הוארכה.

האם כעת, ש"ס תתמוך במועמדותו של הרב הלוי ולא בהרב כהנא? בתיעוד וידאו שהגיע ל'כיכר השבת', נראה אבידן אומר בכנס של המועצות הדתיות כי היה לו חלק קטן בבחירתו של הרב הלוי לרבנות פתח תקוה, והוא מקווה שיהיה לו חלק נוסף בבחירתו... בשלב זה, אבידן נקטע במחיאות כפיים מהנוכחים.

אבידן הבהיר כי הוא מאמין שלא סתם דרכיהם נפגשות שוב ושוב, וכי העם בישראל זקוק לאנשים כמו הרב מיכה הלוי.

בתגובה מסר מנכ"ל המשרד לשרותי דת יהודה אבידן: "אני רואה בתפקידי שליחות וזכות לסייע לכל רב בישראל. מי ששומע את הדברים מבין שלא דיברתי על הרבנות הראשית או כל תפקיד אחר ואינני נוקט כל עמדה בעניין.

"אכן, דיברתי בשבחו של הרב הלוי כרב חשוב שבכל תפקיד שיכהן כמו כל רב אחר, נעמוד לימינו ככל יתר הרבנים ולהצלחת תפקידם הרבני".

בתוך כך, עם כניסתו של חודש הרחמים והסליחות, רב העיר פתח תקווה וראש ישיבת עטרת נחמיה, הרב מיכה הלוי, יוצא ל"מסע המושבה". במסגרת המסע מקיים הרב הלוי שיחות חיזוק והתעוררות כהכנה לקראת הימים הנוראים, בכמאה מוקדים שונים בכל רחבי העיר פתח תקווה ובמקומות נוספים ברחבי הארץ.

בין היתר, הרב צפוי לדרוש בבתי כנסת וקהילות של מגוון ציבורים רחב בעיר, לצד בתי אירוח לחיילים, בתי ספר, מרכזים רפואיים, בתי אבות, מועדוני נוער, אולפנות ואף בבתי עסק שונים בפתח תקווה.

ברבנות הראשית לפתח תקווה אומרים כי "מסע המושבה מהווה את אחת מגולות הכותרת של העשייה בעיר לכל אורך השנה". ברבנות מדגישים כי,"המפגש הבלתי אמצעי עם כלל גווני הציבור הצמא לשמוע דברי תורה וחיזוק לקראת הימים הנוראים ושיתוף הפעולה של הקהילות והגורמים הרבים ששותפים במסע, ממחיש עד כמה כוחה של הרבנות לפעול הוא מכח הציבור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר