"מייצגים קבוצה קטנה"

ראש עיריית בית שמש חולצה לאחר שהמוני קיצונים ניפצו את שמשות רכבה בזמן סיור

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, הגיעה לסיור במבנה שנבנה עבור מוסדות ויז'ניץ ברמת בית שמש ב' | מאות קנאים הגיעו למקום להפגין נגדה וניפצו את שמשות רכבה |  ראש העיר הייתה נצורה במבנה למעלה משעה, עד להגעת כוחות המשטרה ולוחמי היס"מ | בלוך הבהירה לאחר חצות לילה: "מדובר בקבוצה של קנאים, מייצגים קבוצה קטנה" | שר הפנים משה ארבל שוחח עם בלוך: "האלימות היא רעה חולה" (חדשות, בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
(וידאו: לשכת רה"ע. תמונה: לפי סעיף 27 א)

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, הגיעה הלילה (רביעי) לסיור באתר בניה בו נבנה מבנה שישמש את מוסדות החינוך של חיסדות ויז'ניץ ברמת בית שמש ב'.

דקות לאחר הגעתה החלו להתאסף מחוץ לאתר מאות קנאים מקבוצת הסיקריקים שמחו על הגעתה למקום, הקנאים הבעירו פחים ויידו אבנים לעבר רכבה שחנה בסמוך למקום.

בלוך הייתה נצורה במתחם למעלה משעה עד להגעת כוחות גדולים של משטרה ולוחמי יס"מ שחילצו אותה מיציאה אחורית. יצוין כי לא היו עצורים באירוע.

לאחר חצות לילה פרסמה בלוך סרטון וידאו בו היא ביקשה להבהיר כי מדובר בקבוצה של קיצוניים שלא מייצגת את הציבור החרדי: "מדובר בקבוצה של קנאים שלא בדיוק אהבה את העשייה שלנו ולא בדיוק אוהבת את הכיוון שאליו אנחנו לוקחים את העיר הזאת. הם הפגינו וצעקו, זה היה מאוד לא נעים".

בלוך הוסיפה: "אנחנו לא ניתן לסוג כזה של התנהלות לקבוע לנו סדר יום ולהשפיע עלינו. אני יודעת שהם מייצגים קבוצה קטנה. הרוב המוחלט של הציבור בעיר שלנו רוצה חיים משותפים ושקט. אסור לנו לפחד ולתת לזה להשפיע על העשייה שלנו".

שר הפנים, משה ארבל, שוחח עם ראש העיר בלוך וגינה את האירועים. לאחר השיחה פרסם ארבל הודעה: "שוחחתי הלילה עם ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך לאחר המתקפה האלימה שחוותה. האלימות היא רעה חולה שיש לעקור מהשורש כלפי כל אדם וכלפי נבחרי הציבור.

"אני מצפה מגורמי האכיפה לפעול באופן מיידי לשמירה על שלומם של נבחרי הציבור בשלטון המקומי מפני כל מי שמרים את ידו על נבחרי ומשרתי הציבור".

מהמשטרה נמסר: "במהלך הפרת הסדר יידו המתפרעים אבנים לעבר כוחות המשטרה וכתוצאה מכך נחבל בראשו שוטר שנזקק לטיפול רפואי כשמצבו קל.

"כוחות משטרה נוספים שהוזעקו לאזור בפיקוד מפקד תחנת בית שמש, פעלו במשך דקות ארוכות להדיפתם בכוח ופיזורם של מפרי הסדר, ואיפשרו את עזיבתה של ראשת העיר מהמקום ללא פגע.

"המשטרה פתחה בחקירה במטרה למצות את הדין עם החשודים במעשי האלימות והונדליזם במקום".

נשיא המדינה יצחק הרצוג שוחח הבוקר עם ראש העיר בית שמש עליזה בלוך לאחר שהותקפה הלילה. בשיחה חיזק הנשיא את ראש העיר וגינה בתוקף את האלימות שהופגנה כלפיה והדגיש כי זהו דבר אינו מקובל ובלתי נסבל.

המועמד לראשות העיר, שמואל גרינברג אמר: "אני מגנה בחריפות כל אלימות ומכל סוג, זאת לא דרכנו. אין מקומה של אלימות כלפי כל אדם ובטח לא נגד נבחר ציבור. בית שמש חשובה לכולנו וכחלק מזה אנו חייבים לדעת לחיות יחד ולכבד אחד את השני. המיוחדות של בית שמש היא הגיוון שלה ובע"ה אחרי הבחירות אעשה הכל כדי שנוכל לחיות חיים משותפים, חיי קהילה טובים וזאת מטרה משותפת של כולנו במעשים ולא בדיבורים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר