"כל חתימת הסכמים אין להם ערך"

הגר"ד לנדו במתקפה חריפה נגד ש"ס: "הטיחו והסיתו, מקלקלים את משמרת היהדות" | חשיפה

ראש הישיבה, הגאון רבי דב לנדו, בהתייחסות ראשונה לסערת הבחירות בעיר אלעד והפרת ההסכם של 'דגל התורה' | פוסק: "כל חתימת הסכמים שנעשו בין מפלגות אין להם כל ערך ואינו מחייב אף אחד" | תוקף את ראשי ש"ס: "לשונות הבוטים שאין להם שום מקום, מקלקלים במישרין או בעקיפין את משמרת היהדות" | המכתב המלא וחסר התקדים בפרסום ראשון (חדשות, חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"ד לנדו (צילום: יהודה פרקוביץ)

ראש הישיבה, הגאון רבי דב לנדו, מתייחס הערב (שני) לראשונה לקרב הגדול בין 'דגל התורה' לש"ס על ראשות העיר אלעד, לאחר שח"כ יעקב אשר חתם על הסכם עם 'שלומי אמונים' ותמיכה בראש העיר המכהן, ישראל פרוש, למרות ההסכם שנחתם עם ש"ס לפני כחמש שנים, אז הוסכם 'שדגל' תתמוך במועמד ש"ס. 'כיכר השבת' חושף את המכתב המלא בכתב ידו.

במכתבו, מבהיר הגר"ד לנדו כי להסכמים שנחתמו לפני כחמש שנים אין ערך, מבהיר את תמיכתו בפרוש ותוקף בחריפות רבה את טענות ש"ס כי הסיבה ש'דגל' לא תמכה ביהודה בוטבול נובעת בשל היותו מבני עדות המזרח.

בפתח מכתבו כותב ראש הישיבה: "בהכירי את צרכי העיר אלעד זה רבות בשנים נוכחתי לראות שכל הענין של ראשות העיר שם אינו שייך לשום מפלגה שהוא כלל וכלל. הענין שייך אך ורק לטובת עניני היהדות והחינוך משמרת התורה והמצוות וכל התלוי בכך".

הגר"ד מבהיר: "וממילא כל חתימת הסכמים שנעשו בין מפלגות אין להם כל ערך ואינו מחייב אף אחד".

ראש הישיבה מתייחס לטענות בש"ס ותוקף בחריפות רבה: "וכל מי שתולה הענין בעניני עדות וחוגים וכיוב"ז עושה עוולה גדולה, וכשלוחם נגד הנ"ל הרי הוא מקלקל במישרין או בעקיפין את משמרת היהדות שם".

"מלבד הלשונות הבוטים שאין להם שום מקום", כותב הגר"ד בכתב ידו: "ועליו לחזור ולתקן מיד את מה שהטיח והסית נגד מי שעשה את הראוי והנדרש לטובת משמרת היהדות בטהרתה שהיא לטובת כל יראי השם.

"כל זה היתה דעתי גם במערכת הבחירות הקודמות ואין כאן שום ענין של מפלגות או כל דכותייהו רק התועלת היהדותית הנדרשת מאד מאד להעיר ולתושביה".

הגר"ד חתם את דבריו: "הכותב בכאב ובצער, דוב לנדו, היוזם והפועל בכל ענין זה".

מכתבו המלא של הגר"ד לנדו

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר