כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"בלתי נסבל"

במודיעין עילית נאסר על בחורי ישיבה לנסוע בתחבורה ציבורית | זו הסיבה

במכתב ששיגר רבה של מודיעין עילית, הגאון רבי מאיר קסלר, לראשי ישיבות בעיר והורי התלמידים - הוא אוסר על בחורי ישיבות להשתמש בתחבורה הציבורית | הסיבה, במכתב המלא (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |

רבה של מודיעין עילית, הגאון רבי מאיר קסלר, שיגר מכתב לראשי הישיבות והורי התלמידים בעיר, בה הוא אוסר על בחורי ישיבות לנסוע בתחבורה הציבורית.

הסיבה, לטענתו, היא הצפיפות הרבה באוטובוסים בעיר, שלדבריו זהו מצב "מסוכן ובלתי נסבל". הרב קסלר כותב כי "הדוחק והצפיפות כרוכים באיסורים חמורים ובחרפה בלתי אנושית".

הוא מציין כי האשמת והטלת האחריות על הרשויות אינה פוטרת את ההורים מהחובה לדאוג לילדיהם, "שלא יינזקו לא בהליכתם ולא בחזרתם".

המכתב של רב העיר

המכתב המלא:

"לכבוד ראשי הישיבות והורי התלמידים שיחי'
"הננו פונים בדחיפות עליונה בדבר המצב המסוכן והבלתי נסבל של הצפיפות באוטובוסים הנוסעים לשכונות המזרחיות בשעות הבוקר והצהריים שבהם נפגשים תלמידי הישיבות הקטנות ובנות הסמינרים, והדוחק והצפיפות כרוכים באיסורים חמורים ובחרפה בלתי אנושית.
"ולפלא בעינינו שנכון להיום ראשי הישיבות וההורים לא לקחו אחריות על ילדיהם, ואין האשמה והטלת האחריות על הרשויות פוטרת מהחובה לדאוג לילדיכם היקרים שלא יינזקו לא בהליכתם ולא בחזרתם.
"וע"כ אנו מורים כזאת, שלע"ע נאסר על בחורי הישיבות מלהשתמש בתחבורה הציבורית בשעות העומס.
"ועל ראשי הישיבות לטכס עצה יחד עם ההורים כדי למצוא פתרונות כאלו ואחרים, ומאז ומתמיד הדבר היה תמוה כיצד נותנים לדבר זה להתרחש, אבל עתה שאנו זקוקים כ"כ לשמירה אולי סוכ"ס יבינו שדבר זה לא יכול יותר לקרות אפי' לא פעם אחת, ועלינו לחנך את ילדינו שלא נדחסים ונדחפים כמו... גם אם מפסידים בכך, שההפסד היותר גדול הוא בהשחתת צורת בן אדם ופגיעה במוסר ובצניעות.
"ובוודאי שמי שיישא בעול, יזכה לרוב ברכה, בתקווה להבנה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר