"חילול השם" • צפו בתיעוד הבלעדי

הפגינו נגד העסקת ערבים - רב השכונה הגיע לפזר את ההתקהלות

תושבים בשכונת גבעת שאול הפגינו מחוץ לסניף 'יש חסד' | רב השכונה הוזעק לזירה ושכנע את המפגינים ללכת: "זה חילול השם" (חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו בתיעוד הבלעדי: הגר"נ פרנקל מנסה לפזר את המפגינים (צילום: דודי בן חמו)

תלמידי ישיבה קיצונית השוכנת בשכונת גבעת שאול בירושלים, הפגינו הערב (שני) ברחוב נג'ארה, סמוך לסניף 'יש חסד' ודרשו ממנהלי הסניף לפטר את העובדים הערבים בטענה (שלא הוכחה מעולם) כי הם "תומכי טרור".

רב השכונה, הגאון רבי אליהו נחום פרנקל, הגיע לזירת ההפגנה וניסה לפזר את ההתקהלות. בתיעוד בלעדי ב'כיכר השבת', נראה הגרא"נ פונה למפגינים ומבקש מהם ללכת: "תלכו מכאן, זה חילול השם".

שוטרי משטרת ירושלים הוזעקו לזירה אולם נכון לעתה, טרם הצליחו השוטרים להשיג שליטה על ההתקהלות.

תושבים בשכונה זעמו על קיום ההפגנה וטענו כי היא פוגעת בראש ובראשונה בתושבים עצמם: "אם יש לישיבה בעיות עם הערבים של יש, הם יכולים לקחת את עצמם ולעבור לשכונה אחרת. רצוי עיר אחרת" אומר הרב אלחנן. ט., תושב השכונה ל'כיכר השבת'.

רבני השכונה יצרו קשר עם השיטור הקהילתי והבהירו להם כי הם מתנגדים מכל וכל להפגנות השוליים בשכונה.

בתוך כך, תושבים מביתר עילית הפגינו הערב (שני) מול ביתו של ראש העיר מאיר רובינשטיין בדרישה כי יפעיל את סמכותו כראש העיר וימנע כניסת פועלים ערבים לעיר. לטענת התושבים, תחושת הביטחון רעועה גם כך והעסקת הפועלים הערבים לא תתרום לתחושת הביטחון.

שוטרים מתחנת המשטרה המקומית הוזעקו לזירה בה הובערה פסולת והחלו לפזר את ההתקהלות הבלתי חוקית - עד עתה, ללא עימותים חריגים עם המפגינים.

ההפגנה בביתר עילית (צילום: סעיף 27א לזכויות יוצרים)
בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר