"מאד חפצתי לבוא לנחמכם"

הגר"ד לנדו במכתב ניחומים נדיר על הגרב"מ אזרחי; "ידיד נעורים"

ראש הישיבה מספר במכתב הניחומים על רצונו העז לנחם את משפחתו של זקן חברי המועצת זללה"ה אולם כותב כי "נבצר ממנו" | הוא מסיים: "תמשיכו את המורשת הגדולה שהנחילכם" (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
"מאוד רציתי להגיע". הגרב"מ אזרחי ויבדלחט"א הגר"ד לנדו

פרסום ראשון: ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו, שיגר הערב (שני) מכתב ניחומים נדיר למשפחתו של זקן חברי המועצת שנפטר בשבוע שעבר, הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל, ובו הוא כותב לבני משפחתו כי נבצר ממנו להגיע באופן פיזי לנחם, ועל כן הוא משגר את מכתב הניחומים.

'כיכר השבת' מביא לראשונה את מכתב הניחומים הנדיר: "לצאצאי ידידי, ידיד נעורים" פותח ראש הישיבה הגאון רבי דב את מכתב הניחומים, "הגאון הגדול פאר הסגולות נודע לשם ולתהילה, בגדולת למדנותו ובמעשיו הנשגבים בהרבצת תורה ובהעמדת דורות לגיונות תלמידים ושומעי לקח מהר"ר ברוך מרדכי אזרחי זכרונו לברכה".

ראש הישיבה כותב גם לאחיו של ראש הישיבה (הגאון רבי יצחק אזרחי והגאון רבי אורי אזרחי. ח"ב) ומספר כמה הוא כמה לבוא לנחם באופן אישי: "לאחיו הרבנים הגאונים שליט"א ולכל המשפחה הנעלה והנלוים עליהם, מאד חפצתי לבוא לנחמכם באבלכם הכבד ובגודל יגונכם"

הוא הוסיף בצער ומספר כי נבצר ממנו להגיע: "אך נבצר ממני למלא חפצי זה, ואשלח בזה תנחומי בכתב".

מכתב הניחומים שכתב הגר"ד לנדו למשפחת הגרב"מ אזרחי

הוא חותם את מכתבו בברכת ניחום האבלים המפורסמת אך הוסיף על כך ברכה אישית: "המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון בירושלים ובנחמת ציון תנוחמו, ותמשיכו את המורשת הגדולה שהנחילכם".

כזכור, גם בהספדו של ראש הישיבה על הגרב"מ הוא תיאר באריכות את גודל הידידות האישית ביניהם, עוד משנות לימודם המשותף בישיבת 'חברון'. "היינו קשורים מאד מאד בתקופת לימודנו בישיבת חברון וגם אחר כך, בקשר אמיץ וחזק מאד" אמר הגר"ד.

הוא הרחיב על עומק וגודל הקשר - קשר של תורה ואמר: "קשר לימוד התורה, וכלשון רבינו אברהם בן הרמב"ם בפירושו לתורה, על המקרא ונפשו קשורה בנפשו, קשורה בגימטרי' תורה, לומר שהיה חביב עליו לפי שהוא מלמדו תורה ואוהב אותו על ענין הלימוד כנפשו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר