פסק הלכה

מה מותר לחברי כיתות הכוננות לעשות גם בשבת קודש?

רב המשטרה פוסק כי יש היתר הלכתי  לעשות את כל הנדרש מבחינה מבצעית על מנת להגן ולמנוע פעולות טרור.  מותר לסייר לצורך הרתעה, הגברת הביטחון ומניעת פשיעה עם אורות מהבהבים (משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
(צילום: David Cohen/Flash90)

מה מותר לכיתות הכוננות לעשות בשבת קודש? היום (שישי) פורסמו פסיקות הלכתיות ייעודיות של רבני משטרת ישראל להתנהלות בשבת קודש לחברי כיתות הכוננות.

רב משטרת ישראל נצ"מ הרב רמי ברכיהו ורבני המשטרה התייחסו בימים האחרונים למספר גדול של שאלות הלכתיות הנוגעות להפעלת כיתות הכוננות בשבת.

הרבנים פסקו כי בעת הקפצת כיתת הכוננות באירוע חירום, יש לבצע את כל הפעולות הנדרשות ללא שינוי ועיכוב. מותר לשאת נשק בשבת, והוא נידון כ'כלי שמלאכתו להיתר'. בנושא מכשירי הטלפון מותר לחברי כיתת הכוננות לשאת את מכשיר הפלאפון בשבת לצורך זמינות. כמו כן, מותר לענות ולהוציא שיחות לצורך מבצעי (מומלץ להגדיר בפלאפון את אנשי הקשר הרלוונטיים). ככל הניתן, יש להקיש על הפלאפון בשינוי מהדרך הרגילה כגון בגב האצבע

מותר לסייר לצורך הרתעה, הגברת הביטחון ומניעת פשיעה. דין זה כולל: נהיגה בניידת משטרה או רכב ביטחון. יש להקפיד על נסיעה עם אורות מהבהבים מלבד כאשר יש צורך מבצעי לנסוע ברכב הביטחון ללא אורות אלה ועוד.

רב המשטרה נצ"מ רמי ברכיהו אמר כי הוא הופתע מכמות השאלות הרבה שהועברה איליו ואל רבני המשטרה מרבני ישובים ומחברי כיתות הכוננות. כולם ביקשו הנחיות מדוייקות לפעילות המותרת על פי ההלכה מהגוף הביטחוני שאמון על ביטחון הפנים. ואכן תוך יומיים הצליחו הרבנים לתת מענה לכלל השאלות הרלוונטיות ולהפיצן לכיתות הכוננות.

הרב ציין עוד כי הפסיקות הללו מקבלות הסכמה מגדולי ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר