נאום מכונן ומרגש | צפו

ח"כ דיסטל: "לקרוא לחינוך חרדי בערות? מאיפה הנחיתות הזו; אני שמחה שהכסף שלי הולך לתלמידי חכמים"

בנאום מרגש וחריג בנוף של הכנסת, חברת הכנסת דיסטל אטבריאן, דיברה בזכות שיש לעם ישראל עם לומדי התורה וביקשה להפסיק לתקוף את החינוך החרדי והצהירה, כי היא שמחה שהכסף שלה המיסים שלה הולך לחינוך חרדי | צפו בדבריה המלאים (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
ח"כ דיסטל הערב (צילום: מתוך הוידיאו)

חברת הכנסת גלית דיסטל אטבריאן, שעד שבוע לפני המלחמה כיהנה כשרת ההסברה, נשאה הערב (ראשון) נאום מרגש ומכונן מעל בימת הכנסת, בעת הדיונים על העברת התקציב החדש, בו יש גם את הכספים הקואליציוניים.

את דבריה פתחה ח"כ דיסטל: "היה משפט שנאמר פה על ידי חברת הכנסת לזימי, היא קינחה את נאומה בכך שהחינוך החרדי מוביל לבערות, אני לא יודעת מה השתבש בנו כעם, שאנו מגיעים עם כל כך הרבה רגשי נחיתות סטריאוטיפים ודעות קדומות על אחד ממפעלי המחשבה האנושיים המפוארים ביותר - וזה שלנו".

"כל תשתית המחשבה של המוסר בעולם המערבי", הוסיפה דיסטל בלהט: "בנוי על היהדות, בזמן ששאר האנושות הייתה עסוקה בעבודה פגאנית ובחוסר אתיקה מוחלט בין גבר לאישה ובין המוחלשים בחברה, היהדות הביאה לעולם נס מחשבתי - לקרוא לזה בערות, לקרוא למה שמכונן אותנו בערות, זה מבחינתי עצוב ברמות שאין לי אפשרות לתאר במילים".

דבריה המרגשים של ח"כ דיסטל, הערב (צילום: ערוץ כנסת)

"החינוך החרדי זה היהדות", אמרה חברת הכנסת ללא מורא והוסיפה: "הגיע הזמן שכל החברה הישראלית תשלים עם הזהות היהודית שלנו, כי אני רואה שכל פעם שהנושא החרדי עולה, גם אןם מדובר בחינוך של אופק חדש, פתאום כולם קמים, כבוגרת תואר ראשון באוניברסיטאות תל אביב והעברית וכאחת ששירתה בצבא וכל בני משפחתה שירתו בצבא, למה לא להפנים את היסודות של היהדות, למה להגיד שת"ח בוזזים? אני שמחה שהכסף שלי הולך לתלמידי חכמים".

"אני מאמינה בלב שלם ולא מתכוונת להתבייש בזה", הרהיבה עוד דיסטל וציינה - "כשתלמיד חכם לומד תורה ומתפלל הוא שומר על החייל בצה"ל! רגל פה ורגל שם - רגל לחימה ורגל רוחנית, למה זה חייב לבוא זה על חשבון זה?! למה לא יכולה להיות תפיסה אחרת? גם תורה מגנה עלינו, לא רק עוצם ידי. זה מה שרוב העם בישראל מאמין בו רק מתבייש לומר מרוב פחד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר