פרסום ראשון

כהונת הראשון לציון הגר"ש עמאר תוארך בשלושה חודשים

השר לשירותי דת, מיכאל מלכיאלי, פועל להאריך את כהונתו של הראשון לציון, הגאון רבי שלמה משה עמאר, כרבה של ירושלים | הארכה של כשלושה חודשים, עד לאחר הבחירות לרשויות המקומיות (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
הראשל"צ הגר"ש עמאר ( צילום: דוד כהן/פלאש90)

השר לשירותי דת, מיכאל מלכיאלי, פרסם בצהריים (רביעי)את "טיוטת תקנות שירותי הדת היהודיים", תקנות שיאפשרו את הארכת כהונת הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר כרבה של ירושלים.

בשבוע שעבר סיים הגר"ש עמאר את כהונתו כרבה הראשי של ירושלים, לאחר שהרב הגיע לגיל הפרישה. אך בשל העובדה שישראל נמצאת בתקופת בחירות לרשויות המקומיות ולא ניתן למנות רבני ערים, עלתה הסוגיה של הארכת כהונתו.

ואכן, ל'כיכר השבת' נודע כי בימים האחרונים פעל השר לשירותי דת, מיכאל מלכיאלי, על טיוטת תקנות שתאפשר את הארכת הכהונה. הטיוטה פורסמה היום להערות הציבור וככל הנראה תחתם בתחילת השבוע הבא. מי שהעביר בפועל את הבקשת לשר הדתות הוא ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, שביקש שלא להשאיר את עיר הבירה ללא רב ראשי מכהן.

בטיוטת התקנות נכתב: "בתקנה 13 לתקנות שירותי הדת היהודיים יבוא רב עיר שכהונתו הסתיימה בתקופה של שישה חודשים לפני הבחירות לרשויות המקומיות לפי תקנת משנה זו, ימשיך לכהן עד תום 60 יום ממועד הבחירות לרשויות המקומיות, ובלבד שאין רב עיר אחר שמכהן באותה רשות מקומית. המשך הכהונה לפי תקנת משנה זו מותנה בהסכמתו של הרב להמשיך ולמלא את תפקידו".

המשמעות היא שכהונת הגר"ש תוארך רטרואקטיבית מאז סיום כהונתו בשבוע הבא והיא תמשך עד לחודשיים לאחר הבחירות לרשויות המקומיות: "תחולת התיקון המוצע הינה רטרואקטיבית החל מיום 1.5.2023 באופן שהתיקון יחול גם על רבני עיר שכהונתם הסתיימה בתקופת הבחירות הנוכחיות בטרם נכנס התיקון לתוקף", נכתב בתקנות השר.

יצוין כי במידה והבחירות לרשויות המקומיות יידחו שוב, הרי שגם כהונת הגר"ש עמאר תוארך באופן אוטומטי עד לחודשיים לאחר הבחירות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר