הבחירות באלעד | פרסום ראשון

"אני לא חף מטעויות" | פרוש מתניע את הבחירות ונועד עם מנהיג 'בני תורה' • צפו בתיעוד

חודש וחצי לפני הבחירות לרשויות המקומיות, הפעילות הפוליטית בגל שקט בשל המלחמה - אך ראש עיריית אלעד ישראל פרוש, כבר מניע תהליכים | השבוע הוא נועד עם מנהיג 'הפלג הירושלמי' הגאון רבי אשר דויטש, וביקש את תמיכתו | הסיבה: לפי הערכות, מצביעי 'הפלג' יכריעו את הבחירות | ומה אמר לו ראש הישיבה? | צפו בתיעוד המלא והתמלול מהפגישה (חדשות, חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

בעוד כחודש וחצי - במידה והבחירות לא תדחנה שוב, הקלפיות ברשויות המקומיות צפויות להיפתח לאחר דחייה של מספר חודשים בעקבות המלחמה. בינתיים, מערכת הבחירות בכל הארץ עובדת על גל שקט וזאת כמובן בשל המלחמה שעדיין בשיאה.

אך מי שכבר החל להניע תהליכים, הוא ראש עיריית אלעד ישראל פרוש, שבשבוע שעבר היה הראשון להשתתף במגבית של חסידות ויז'ניץ, כשנכון להיום (שלישי) טרם ברור האם היא תתמוך בו לראשות העיר וזאת לאור המגעים שהחסידות קיימה בחודשים האחרונים עם מועמד ש"ס יהודה בוטבול.

אך פרוש, למרות שנראה כי הוא סופג 'מכות' מהצד האשכנזי בעיר, וכרגע סיכוייט להיבחר בפעם השלישית לא גבוהים, לא אומר נואש ומנסה להשפיע בחזית נוספת.

החזית הנוספת היא - הפלג הירושלמי, שבבחירות המקומיות האחרונות קיבלו 613 קולות ולא נכנסו מכיוון שהיו זקוקים ל-850 קולות כדי להכניס נציג למועצת העיר.

אך אחרי חמש שנים וחצי, ההערכות הן שכיום מספר המצביעים של 'הפלג' בעיר מונה למעלה מאלף קולות והם אלו שצפויים לכאורה להכריע את הבחירות.

למי שכבר הספיק לשכוח, פרוש ניצח בבחירות האחרונות בהפרש של 1200 קולות מול המועמד שזכה לתמיכת ש"ס ברק צברי. הפלג שתמך בזמנו בפרוש, היווה לשון מאזניים משמעותי. (לשם ההשוואה - ההערכה היא שויז'ניץ מונה כיום בין 1,500 לאלפיים קולות. ח"ב).

פרוש, שדאג ל'פלג הירושלמי' במהלך הקדנציה האחרונה שלו ומילא את רוב הבקשות שלהם, מצפה מטבע הדברים שגם הפעם הם יביעו תמיכה פומבית בו ולשם כך, כפי שמדווח כעת לראשונה ב'כיכר השבת', הוא הגיע השבוע למעונו של מנהיג 'הפלג', הגאון רבי אשר דויטש בבני ברק.

שרוליק פרוש הגיע השבוע להגר"א דויטש

תמלול השיחה

פרוש: "שראש הישיבה יידע שבפעם הראשונה שרצתי לראשות העיר אלעד, נכנסתי למרן הגר"ש אוירבך זצ"ל שהוא דוד שלי, יחד עם רב העיר הגרש"ז גרוסמן וביקשתי ממנו מכתב תמיכה.

"מרן הגר"ש זצ"ל אמר שהוא 'לא נותן לאף אחד מכתב תמיכה, אבל אותך אני מכיר, ולך אני אתן'".

ראש הישיבה: "נכון נכון, אתה צודק".

פרוש: "אני לא חף מטעויות, כמו כל אדם, אבל אני לא אדם רע".

פרוש הוסיף וסיפר לראש הישיבה כי לאחרונה אף הביא לעיר את ישיבת דושינסקיא מירושלים, וכן את ישיבת תולדות אהרון. פרוש אמר שעשה זאת בהמלצת אביו השר מאיר פרוש, שאמר לו שיקח את כל סוגי הישיבות לעיר אלעד, "העיקר להרבות תורה בעיר", ציטט פרוש את אביו השר מאיר פרוש.

ראש הישיבה קיבל את פרוש בחביבות, והודה לו על הסיוע שהוא נתן לפלג הירושלמי, אך פרוש לא יצא עם תאוותו בידו, וראש הישיבה לא הכריע בשיחה עמו, במי הוא יתמוך לראשות העיר בבחירות הקרובות.

גורמים ב'שלומי אמונים' אומרים ל'כיכר השבת' בתגובה: "כפי המסתמן 'הפלג' יתמכו במועמד האשכנזי והוא פרוש, עדיין אין תמיכה רשמית, אך הביקור של פרוש הוא תחילת המשא ומתן לתמיכה בו וכנראה זה מה שיהיה בסוף, אנחנו לא רואים את 'הפלג' תומכים במועמד של ש"ס, אין לזה כמעט היתכנות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר