"העיר מוקפת אויבים"

דאגה בארגון השמירה על מודיעין עילית; "אנו בסכנה" • צפו

בתחילת המלחמה רבים מתושבי מודיעין עילית, רצו להתגייס ולעזור לשמור על העיר הבעייתית מאוד מבחינה ביטחונית, אל מאז חלפו חודשים וחל פיחות במצבת המתנדבים, הארגון האמון על הביטחון הוציא סרטון יצירתי, בו הוא קורא לתושבים להתעורר ולהתנדב | צפו (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

במודיעין עילית פועל מזה מספר שנים, ארגון השומרים שמטרתו היא לשמור על ביטחון תושבי העיר - על ידי תושבי העיר, הפעילות של הארגון התעצמה במיוחד מטבע הדברים עם פרוץ המתקפה על ישראל, אך מנגד הארגון ספג נאצות והשפלות על ידי קיצוניים מהעיר.

כפי שדווח בהרחבה ב'כיכר השבת', הקץ להטרדות של הארגון, היה בעת שהם קיבלו את תמיכתו של הגאון רבי דב לנדו, שקיבלם בחביבות בביתו ונתן להם מספר דברי חיזוק על פועלם הברוך.

כעת הארגון שהוא ללא מטרות רווח כמובן, אלא מיועד לשמירה על התושבים בעיר הבעייתית מבחינה ביטחונית, מחפש מתנדבים חדשים.

"קיבלנו את ברכת כל הרבנים, אנחנו כמובן הולכים על פי הוראות הלכתיות והשקפתיות של מורי הלכה וגדולי הדור, עכשיו רק צריך עוד מתנדבים" אומר היום (רביעי) ל'כיכר השבת', שמוליק בורשטיין יו"ר ומקים השומרים מודיעין עילית.

סרטון הקריאה (צילום ועריכה: אלי קסלמן)

בסרטון המופץ בימים אלו, פונה הארגון לתושבי העיר בתחינה: "אם אתה גר במודיעין עילית, אז הסרטון הזה בשבילך", נאמר בסרטון, "כולנו הזדעזענו ממה שקרה בשמחת תורה השנה, כולנו שאלנו את עצמנו, איפה היה הביטחון והצבא? איפה הייתה המשטרה? איך קרה כזה מחדל?".

"אבל", הוסבר בסרטון, "מה שאנחנו צריכים ללמוד מזה, שאם אנחנו לא נדאג לביטחון תושבינו, אף אחד לא ידאג בשבילנו. מודיעין עילית מוקפת בכפרים עוינים והסכנה קיימת. יש כל מיני תירוצים והסברים למה לא. אבל כל מה שנדרש ממך זה לתת 4 שעות בחודש".

בסרטון מוסבר כי "בזכות חמ"ל השומרים הראשון שהוקם בשכונת חפציבה, בעקבות גניבות סדרתיות שאירעו. נתפסו גנבים ולמדו לקח מה שעצר את הבעיה הפלילית אך כעת כבר לא מדובר בגניבות אלא בעסקי נפשות".

לדברי הארגון, במודיעין עילית אין גדר אינדוקטיבית חשמלית ומי שיתן התרעה על חלילה חדירת מחבלים, אלו מתנדבי הארגון שמהווים את העיניים של הצבא ומעבירים לכיתת הכוננות ולצבא מידע בזמן האמת.

אלי קסלמן מי שצילם והפיק את הסרטון מספר היום בחיוך ל'כיכר השבת': "מרוב הלחץ לא שמו לב לשתי טעויות כתיב, שאירעו במחולל הכיתובים. אבל במקום להתעסק עם עריכה מחדש, פשוט כתבנו לכל מי שהעיר ותיקן אותנו 'שכותבים חיקוי... ולא חיכוי'. זה בגלל שאנחנו מחכים לו שיתנדב וכל מי שמגיב ש'צריך לכתוב מאוייש ולא מיואש'".

"זה", מוסיף קסלמן, "בגלל שאנחנו מיואשים מההערות המטופשות וההסברים הילדותיים ושיבוא לעשות משמרות. זה עיקר המסר ולכן נודה גם לכם אם תפרסמו". "כיכר השבת" נענה לבקשת הארגון והסרטון מוצג בפניכם. לכו להתנדב!

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר