סערת גולדקנופף ויישוב חבל עזה

האיש החזק בגור תוקף את 'דגל' בחריפות; "הם הלכו עם הרפורמים, אז שלא יטיפו לנו"

הבחירות המתקרבות לרשויות המקומיות מצליחות להוציא את כל מה שהוסתר מאחורי הקלעים | השר גולדקנופף השתתף השבוע בכנס לאומני ליישוב עזה, והצליח לעורר זעם אצל יריביו הליטאים שתקפו אותו בחריפות, היום, עוזרו והאיש החזק בגור משיב במתקפה חריפה משלו נגד 'דגל' | וגם: הצצה לריאיון ראשון שנתן גולדקנופף, בו הוא הסביר את עמדתו (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
מוטי בבצ'יק | ארכיון (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90)

ביום ראשון נערך בירושלים, כנס ימני שקרא ליישב את חבל עזה ביהודים, הכנס עורר תגובות רבות בארץ ובעולם, אך הזווית החרדית מעניינת במיוחד, שר השיכון גולדקנופף, נציג חסידות גור, השתתף בכינוס ואף דיבר בלהט על יישוב חבל עזה וזאת למרות שחסידות גור באופן עקרוני לא מתגוררת מחוץ לקו הירוק.

גולדקנופף ספג גינויים נרחבים מתוככי המפלגות החרדיות, 'יתד נאמן' יצא במתקפה נגד העמדה של השר - וגם מצד ש"ס, שלאחרונה בקשר קרוב עם גור בנושא המוניציפלי, יצאה מתקפה על ידי השר מרגי שאמר: "צריך בתקופה הזו איפוק וצניעות".

הרקע להתקפות מצד דגל התורה לא הגיעו מתוך חלל ריק, ואף יש מי שיאמר שהרקע הוא לא באמת אידאולוגי, אלא בעקבות התרגילים המבריקים ש'גור', עשתה לכאורה לאחרונה יחד עם ש"ס נגד דגל התורה בערים בית שמש, אלעד, בני ברק, קריית גת, צפת ועוד.

מי שיוצא היום (רביעי) להגנת הבוס - ותוקף בחריפות את דגל התורה בחזרה, הוא עוזרו במשרד השיכון - מוטי בבצ'יק, שיש שיאמרו שהוא הבוס של השר, אך אין חולק, כי הוא כיום האיש החזק ביותר בחסידות גור - מבחינה פוליטית.

בריאיון שהעניק לעיתונאי הוותיק שלום ירושלמי ב'זמן ישראל', הסביר תחילה בבצ'יק: "השר גולדקנופף לא נהפך ללאומן, מה שהוא התכוון להגיד, זה שאם הממשלה תקבל החלטה לתמוך בהתיישבות, הוא יעשה הכל לסייע בזה מתוקף תפקידו כשר הבינוי והשיכון".

בנוגע לקריאות לטרנספר שנשמעו בכנסת גם מצד השר בן גביר, בבצ'יק מנסה להתגונן וטען בריאיון: "לא שמעתי את בן גביר ולא חשבנו שנבוא לכנס שיושמעו בו קריאות לטרנספר, מה שאמרו שם לא קשור לנוכחות שלנו בכנס, תמיד יש קיצוניים, גם אם תעבור עכשיו ב'גאולה', תשמע כל מיני קריאות קיצוניות".

גולדקנופף בכינוס הימין ביום ראשון (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

בבצ'יק שלא כהרגלו, לא עמד בפיתוי שהציב בפניו ירושלמי, וכאשר נשאל על המאמר נגד גולדקנופף בביטאון הבית של 'דגל התורה', שטען כי גולדקנופף לא מייצג את יהדות התורה ותקף בזעם את 'דגל התורה': "אנחנו (גור.ח"ב) לא מייצגים? הם (דגל. ח"ב) חברים בהסתדרות הציונית".

"הם", המשיך בבצ'יק לתקוף, "יושבים עם הרפורמים שם. מי שיושב עם הרפורמים ביחד מייצג את יהדות התורה? השר גולדקנופף במקום הראשון ברשימת יהדות התורה, הוא שר מטעם יהדות התורה. הוא מייצג את יהדות התורה. הוא בעל הבית".

בבצ'יק נשאל מה הוא חושב על הביקורת שהטיח ח"כ גפני על כך שנהפכו ל'לאומנים', והשיב: "זו הביקורת שלהם, לי יש ביקורת על ההסתדרות הציונית, שם הם יושבים עם הרפורמים".

בהמשך הריאיון ירושלמי ציטט את העיתונאי בן דרור ימיני שכתב: "שר השיכון שמגיע ממפלגה לא ציונית תומך בחידוש ההתנחלות בעזה. באותה הזדמנות הוא גם נגד שירות צבאי וסוחט מיליוני שקלים לעמותות לעידוד ההשתמטות. הוא לא רוצה לשלוח את הבן שלו. החוצפן המשתמט הזה רוצה לשלוח את הבן החייל שלי להיות שותף לטירוף הלאומני הזה. אין גבול". ירושלמי רצה לדעת מה דעתו של בבצ'יק על המאמר.

אך בבצ'יק העדיף להתעלם באלגנטיות מההשוואה המקוממת ואמר: "השר אמר שהוא יתמוך בהתיישבות בעזה אם תקום. השר לא קרא לאף אחד ללכת ולתפוס גבעות בעזה. תמיד תמכנו באנשים שגורשו מגוש קטיף. השר הלך למוזאון גוש קטיף מייד אחרי שנכנס לתפקידו".

השר יצחק גולדקנופף ועוזרו בבצ'יק בכנסת (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

עוד הוא אמר: "הרי כולנו חווינו טלטלה בשביעי באוקטובר, בוודאי שקרה משהו וזה השתקף גם בנאום השר".

בבצ'יק נשאל עוד מה הוא חושב על כך שגור עשו פה היסטוריה והם הולכים נגד דעתו של מרן הרב שך זצ"ל, שלא תמך מעולם בהתנחלויות (גם לא בעיר הליטאית מודיעין עילית. ח"ב) - "אנחנו לא הרב שך. יש לנו את מועצת גדולי התורה שלנו", השיב בבצ'יק.

בתוך כך, השר גולדקנופף, בחר להעניק ראיון ראשון אחרי הסערה, דווקא לעיתון של חסידות חב"ד 'כפר חב"ד', וכפי שאתם כנראה מבינים לבד - זה לא במקרה.

"אנשים מארץ ישראל רוצים התיישבות במדינת ישראל, והם עושים כנס לחיזוק ההתיישבות - למה לא ללכת?", שאל השר בריאיון שאמור להתפרסם בגיליון הרואה אור מחר, בעקבות המתקפות עליו.

בבצ'יק מאחורי השר גולדקנופף באחד הסיורים שלהם (צילום: ארכיון כיכר)

עוד אמר השר בראיון ליוסף לוין, בהתייחס למתקפות בתקשורת: "אם הייתי צריך לחיות מהעיתונים, כבר מזמן לא יודע איפה הייתי".

על עצם תמיכתו במתיישבים, אמר כי "אני חי מהבנה מושכלת שיהודי צריך לעזור ליהודי. כשאני רואה את המשפחות מיו"ש, אני מקבל הסתכלות אחרת על המציאות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר