זה מה שיקרה בסיבוב שני

מכה לאבוטבול בבית שמש? | חשיפה: 'הפלג הירושלמי', יתמוך במועמד שלו - לראשות

בשבועות האחרונים, המועמדים בערים החרדיות מחזרים אחר הקולות של 'הפלג הירושלמי', אך ב'פלג' לא ממהרים לסגור עסקאות עדיין עם אף אחד | למרות הדיווחים בבית שמש כביכול 'הפלג' סגר עם אבוטבול, 'כיכר' חושף כעת, כי הם לא יתמכו באף אחד משלושת המועמדים, אלא יתמכו במועמד שהציבו מטעמם (בארץ)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
מלאכי כי טוב, עם מנהיג 'הפלג הירושלמי' והגר"ע אוירבך (צילום: ללא קרדיט)

בשבוע שעבר דווח ב'כיכר השבת', הדלפות ממטה הבחירות של אחת המפלגות בעיר בית שמש, שם נראה כי 'הפלג הירושלמי', הא פקטור משמעותי בשביל ניצחון, אך על פי חשיפת 'כיכר השבת' כעת נראה כי כולם יצאו מאוכזבים ו'הפלג' לא יתמוף באף מועמד מרכזי.

עד עתה, כל מועמד בעיר מספר, כי הוא מנהל מגעים קדחתניים עם הוועדה המוניציפלית של מפלגת 'בני תורה' של הפלג הירושלמי, וכי התמיכה שלהם בו - מובטחת והוא סופר את ה-1,800 קולות שלהם - בצד שלו.

אך כעת אנו חושפים ב'כיכר השבת', כי ב'פלג הירושלמי', לא מתרשמים מהחיזורים של כלל המפלגות אחריהם, והם החליטו להמשיך להריץ את המועמד מטעמם לראשות העיר - מלאכי כי טוב.

מבדיקת 'כיכר השבת' עולה, כי אכן ב'פלג הירושלמי', קיימו מגעים, ערכו משאים ומתנים ופגישות צפופות עם המועמדים, אך לבסוף התקבלה כאמור ההחלטה הנחשפת פה לראשונה, כי לפחות בסיבוב הראשון, הם יריצו מועמד מטעמם.

גורם בפלג הירושלמי מסביר לכיכר השבת: "בבית שמש יודעים שהמועמדות של מלאכי כי טוב מביאה איתה קהלים נוספים, הוא מקובל בבתי הרבנים של חוגים רבים, ובסיטואציה הפוליטית הנוכחית – שאין לאף מועמד יכולת רצינית ואמיתית לנצח בסיבוב הראשון, המועמדות של כי טוב היא הפתרון שמסתמן כראוי ביותר לקהלים רבים שלא רואים בגרינברג, בבלוך או באבוטבול - מועמד שמייצג אותם".

"אבל", מדגיש אותו גורם ב'פלג הירושלמי' בשיחה עם 'כיכר השבת': "מצד שני, גם לא רוצים לחתוך לטובת צד כזה או אחר, לכל הפחות עד לסיבוב השני – שהדברים יתבהרו".

כפי שדווח ב'כיכר השבת' בשבוע שעבר, המועמד לו נכון להיום, יש את הסיכוי הטוב ביותר להיבחר, הוא מועמד המפלגה הגדולה בעיר - 'דגל התורה', שמוליק גרינברג, שעל פי ההדלפה, יש לו כ-25 אלף קולות בטוחים - וכך, במידה ואכן גרינברג יצליח לייצר סחף אחריו מעוד קהלים, גם 'הפלג' עשויים לתמוך במועמדתו בסיבוב השני.

המשמעות של החשיפה כעת, היא שלמרות שגורמים בעיר בית שמש, ניסו להוביל מהלך כביכול 'הפלג' סגורים עם משה אבוטבול והם יתגדו נחרצות למועמדות של גרינברג, כעת הם מוכיחים שהם לא סגורים עם אף אחד ולפחות על פי ההצהרה הרשמית נכון להיום, הם יריצו את המועמד שלהם עד הסוף - ולא כפי שהיה נראה בתחילה שהציבו אותו רק לצורכי משא ומתן.

יצוין, כי ב'פלג הירושלמי', יצטרך לקבל כבר בקרוב החלטה למי יצביעו בעיר אלעד, ההערכה היא שיש ל'פלג' כ-1,300 קולות בעיר, ומדובר בקולות שלכאורה לפי תמונת המצב הנוכחית - עושיים להכריע את מערכת הבחירות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר