"לא יעלה על הדעת"

הבואש בהפגנות | ח"כ ברוכי לבן גביר; "אמצעים לפיזור חרדים"

השימוש בבואש כאמצעי לפיזור הפגנות, הוא רק בהפגנות של הציבור החרדי, טוען חבר הכנסת ברוכי בפנייה לשר לביטחון לאומי האמון על פעילות המשטרה (חדשות חרדים)

יוני גבאי | כיכר השבת |
בואש בהפגנות חרדים (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

חבר הכנסת אליהו ברוכי שיגר היום (רביעי) פניה דחופה אל השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, בו הוא דורש לבחון מחדש את השימוש בבואש כאמצעי לפיזור הפגנות.

במכתב מציין ח"כ ברוכי את פועלו של השר בן גביר נגד אמצעים דרקוניים לפיזור הפגנות עוד בשנותיו כמפגין ועורך דין, ואת הפחתת השימוש במכת"זית מאז נכנס לתפקידו לפני למעלה משנה.

יחד עם זאת, מציין ח"כ ברוכי כי ישנו אמצעי אחד לפיזור הפגנות בו ממשיכה משטרת ישראל להשתמש כאמצעי לגיטימי דווקא בהפגנות של פלגים מסוימים בציבור החרדי - הבואש. את הבואש שמבריח את המפגינים באמצעות התזת חומר עם ריח כימי, מכנה ח"כ ברוכי בכינוי החמור "אמצעי לפיזור חרדים".

"לא יעלה על הדעת שהשימוש במי הבואש נעשה שגרתי ורגיל אל מול מפגינים חרדים בירושלים ובבית שמש, לעומת שאר המפגינים בכלל הארץ. משטרת ישראל מבצעת באופן שאינו מתקבל על הדעת אכיפה בררנית נגד קבוצות מפגינים שונות. דין אחד למפגינים חרדים בירושלים ובבית שמש ודין אחר לכל המפגינים ברחבי הארץ", כותב ח"כ ברוכי במכתבו.

כידוע, השימוש בבואש לא מזיק רק למפגינים, אלא גם לתושבים המתגוררים בסמיכות למקום ההפגנה ונפגעים על לא עוול בכפם והריח הנורא נישא באוויר עוד ימים ארוכים לאחר שהמפגינים כבר פוזרו.

הפניה לשר בן גביר נולדה בעקבות חווייה אישית של חה"כ, שחש בעצמו כיצד מריחים רחובות שכונות מסוימות לאחר פיזור מפגינים באמצעות בואש. החוויה הקשה שהותירה את חותמה הניעה את הח"כ לפעול, זאת למרות שהוא לא תמיד מייצג את ציבור המפגינים ויתרה על כך, בינו לבינם קיימת מחלוקת השקפתית קשה.

"אבקש את התגייסותך המיידית ולאסור את השימוש במי בואש באופן גורף ומיידי מתוך סל האמצעים הקיימים בידי משטרת ישראל לפיזור מפגינים", מסיים ח"כ ברוכי את מכתבו ומבטיח לסייע בכל הכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר