בהיקף של 5.2 מיליון ש"ח

מנהל ישיבה ואיש עסקים מפורסם נעצר על עבירות מיסוי

איש עסקים בכיר מאזור המרכז, המשמש כמנהל ישיבה ליטאית מוכרת נעצר לפני כשבוע בחשד לעבירות מס - בהיקפים גדולים | כל הפרטים (חדשות חרדים)

קובי רוזן | כיכר השבת |
איש העסקים החשוד (צילום: ארכיון כיכר)

מנהל ישיבה גדולה מאזור המרכז ששולח ידו גם בעסקים פרטיים בעיקר בתחום הנדל"ן והרכב, נעצר לפני כשבוע, כך התיר היום (שני) בית המשפט לפרסם.

המקרה של מנהל הישיבה מתנהל בבית משפט השלום בבת-ים, החשד הוא כי אותו מנהל שהוא גם יועץ השקעות בתחום הנדל"ן ויזם בתחום מכירת רכבים, עבר על חוק מיסוי מקרקעין בסכום כולל של כ-5.2 מיליון ש"ח.

החשוד נעצר לפני כשבוע במסגרת חקירה שמנהל בעניינו פקיד שומה חקירות תל-אביב ברשות המסים. אתמול פג תוקפו של צו איסור הפרסום שהטיל בית המשפט על שמו ועל החקירה.

על פי החשד, הוא רכש 9% ממניותיו של איגוד מקרקעין והגיש דיווח כוזב בנוגע לתאריך שבו בוצעה העסקה. תאריך ביצוע העסקה משמעותי לחישוב המס, מכיוון שבחודש אוקטובר 2021 רכש האיגוד נכס נוסף בשווי של כ-31.8 מיליון שקלים.

בנוסף, על פי החשד, החשוד דיווח על מס הרכישה בגין העסקה לפי שווי מניות של החברה ולא לפי שווי הקרקע. כתוצאה מפעולות אלה, על פי החשד, התחמק החשוד מתשלום מס של מאות אלפי שקלים.

לפני שבוע, כאמור, עברה החקירה לשלב הגלוי והחשוד ומעורבים נוספים בפרשה נעצרו ונחקרו. בהמשך, הובא בפני בית המשפט ושוחרר בתנאים מגבילים. באותו מעמד הוצא צו איסור פרסום על שמו ועל קיומה של החקירה, אשר תוקפו פג אתמול.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר