הרבי עם רה"י | פרסום ראשון

ו...איפה יש אחדות בין חסידים, ספרדים וליטאים? ביישוב הקטן

מכתב תמיכה חריג נרשם לקראת הבחירות ביישוב החרדי מעלה עמוס, שידע בשנים האחרונות לא מעט מאבקים, יודע כעת להתאחד תחת רשימה אחת שזוכה לגיבוי של הרבנים (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
האדמו"ר מביאלה עם הגרב"ד פוברסקי (צילום: שמואל דריי)

בזמן שבכל יישוב חרדי קטן, כולם רבים האחד עם השני, דווקא היישוב מעלה עמוס, שידע מריבות גדולות בשנים האחרונות, מציג אחדות נדירה בימים אלו.

האדמו"ר מביאלא, זקן האדמו"רים במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, וראש הישיבה הגרב"ד פוברסקי, חתמו על מכתב תמיכה משותף ברשימת 'ביחד', המאחדת את התושבים.

הסיפור הוא משמעותי, שכן אחרי שנים ארוכות, רק כעת מתקיימות בחירות לועד המקומי ביישוב מעלה עמוס, יחד עם יישוב איבי הנחל הסמוך. התושבים הקימו רשימה משותפת בשם 'ביחד', שסימנה מ', באחדות נפלאה בין כל תושבי היישובים, רשימה המייצגת את החוגים והקהילות השונות ביישוב.

האדמו"ר מביאלא, ששלח בשנים האחרונות עשרות מחסידיו להתגורר ביישוב מעלה עמוס, והביא להתפתחות משמעותית בהתנחלות החרדית, כאשר ציבור גדול, חסידים, ספרדים וליטאים, רוכשים דירות ביישוב בעקבות החלטת האדמו"ר – פרסם מכתב תמיכה ברשימת 'ביחד', מכתב עליו צירף את חתימתו ראש ישיבת פוניבז', הגרב"ד פוברסקי.

הגרב"ד חותם על המכתב

ראש הישיבה והאדמו"ר מציינים במכתבם, כי כל המועמדים ברשימה הם אנשים יראי שמיים והגונים שיהיו לתועלת ולטובת היישוב והתושבים. עוד הוסיפו כי המפורסמות אינן צריכות ראיה, שמאז האכלוס האחרון היישוב התפתח משמעותית עם משפחות רבות של אברכים יראי שמיים העמלים בתורה, והוקמו עוד בתי כנסת ומוסדות חינוך.

לסיום מברכים האדמו"ר וראש הישיבה את מצביעי רשימת 'ביחד' שסימנה מ', "בכל מילי דמיטב, ברוחניות ובגשמיות, ובכל העניינים לטובה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר