מרגש • צפו בראיון

התפילין של הזולת: סיפורים מרגשים מפרויקט החיבור בין יהודים

מייסד עמותת 'אור חדש', הרב עמיחי איל, מספר בראיון באולפן 'כיכר השבת' על המיזם 'קשר של תפילין' שהקים, שהצליח לשבור מחיצות ולרגש גם את אלו הרחוקים מקיום מצוות (חרדים)

אסף מגידו | מקודם |

הרב עמיחי אייל משתף בסיפורי ההצלה והישועה מהפרויקט המיוחד של תרומת תפילין (צילום: כיכר השבת)

הרב עמיחי אייל חולק בראיון לאולפן עם כתבינו משה מנס אודות המיזם המיוחד שמקרב יהודים לתפילין ולקשר עם השי"ת.

בראיון מרתק, הרב עמיחי אייל פותח צוהר אל העולם המיוחד של מיזם התפילין שהקים לפני 20 שנה. בתקופה של חשכה ואפלה, הרב אייל בא לספר על אור שבוקע דווקא מתוך החושך, ובפרט בימים קשים כמו אלו שעם ישראל חווה בחצי שנה האחרונה.

"יש חידוש עצום במיזם הזה שיהודי שיש לו בבית זוג תפילין והוא נותן את התפילין שלו ליהודי אחר, אין לך ערבות הדדית וזיכוי הרבים יותר גדול מזה," מסביר הרב עמיחי.

הוא מספר על סיפורים מרגשים של תרומת תפילין, כאשר בני אדם מסרבים להיפרד מהתפילין שירשו, אך בסופו של דבר מחליטים להעניק אותם למי שיניח אותם מדי יום. "אין לך ערבות הדדית וזיכוי הרבה יותר גדול מזה," הוא מצטט את לשונו של הגאון ר' אשר וייס.

המיזם קיבל את ברכתם של גדולי ישראל כמו הגאון ר' אשר וייס וכמו הגאון רבי יצחק זילברשטיין שהביע את התרשמותו מהפרויקט והדגיש את הסגולה המיוחדת של התפילין להגנה ושמירה על כל יהודי, ועל המצווה לזכות עוד יהודים במצווה החשובה ובפרט לחיילים, שצריכים שמירה במיוחד.

ראו גם את מכתבו החם של הרב זילברשטיין שכתב: "מצווה גדולה לזכות יהודים במצוות תפילין שיש לה כח עצום"

המכתב המיוחד של הרב זילברשטיין (צילום: באדיבות המצלם)
תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר