בעוד 32 ימים

הערכה: הבחירות לרבנות יתקיימו יממה לפני סיום כהונת הרבנים

הממשלה תאשר בימים הקרובים את הרכב ועדת הבחירות | הערכה: הבחירות יתקיימו יממה לפני סיום כהונת הרבנים המכהנים | "חשש שיהיה ניסיון לדחות שוב את מועד הבחירות" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
גלימת הראשון לציון (צילום: ישי כהן)

שרי הממשלה צפויים לאשר בימים הקרובים את הרכב ועדת הבחירות לרבנות הראשית ובכך להוציא לדרך את הבחירות לרבנות לאחר דחייה של תשעה חודשים מהמועד המקורי לבחירות הרבנים.

הרכב ועדת הבחירות לרבנות הראשית: הדיין (בדימ׳) הרב מסעוד אלחדד - יו״ר. עו״ד יעקב אמסלם - חבר. עו״ד הרב דוד לוונטהל - חבר. צוריאל פורת - סמנכ״ל המשרד לשירותי דת - חבר. טוענת רבנית רויטל דהן - חברה.

בתוך כך, במשרד לשירותי דת וברבנות הראשית מעריכים כי הבחירות יתקיימו יממה לפני תום כהונת הרבנים הראשיים המכהנים, ביום ראשון כ"ד בסיוון.

לדברי גורם המעורב בבחירות לרבנות: "יש רצון למנות את הרבנים ושבבוקר ייכנסו לתפקידם, בלי תקופה של 'רב ראשי יוצא' ו'רב ראשי נכנס', כך היה גם בבחירות לפני כ-11 שנים".

עם זאת, גורמים שונים המקורבים למספר לרבנים המתמודדים למשרת הרב הראשי חוששים כי מדובר במהלך מתוכנן בכדי לדחות את הבחירות לרבנות הראשית פעם נוספת ולמנות רב ראשי זמני.

"כל הדחיות השונות והמשונות הללו מריחות רע מאוד, הם היו צריכים הלקים את הוועדה לפני מספר שבועות וגם השבוע הם דחו פעם נוספת, זה נראה שיש מי במשרד הדתות שמנסה בכוח לדחות שוב את הבחירות", טענו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות