אלף חילונים לא יצליחו לגייס אותי - דעה

חילונים יקרים, בתור אחד שנולד במגזר החרדי, גאה להיות חרדי, וגם עשה צבא, אני אומר לכם: חבל על האנרגיה שאתם משקיעים, לא תצליחו לגייס אותנו לעולם בכוח. במקום זה, תגידו תודה שיש לכם קבוצת חרדים ששומרת לכם על הגחלת, נותנת לכם לעשות כסף בשקט, ולנפנף בכל ועידה באו"ם ציטוטים מספר התנ"ך. (דעות)

אבי בנטוב | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

הצאר נפוליאון, צר יחד עם צבאו המהולל על עיר אחת במשך למעלה מחודש, ערב אחד החליט המצביא להתחפש ולהיכנס לעיר, סבב את חומת העיר, קפץ מעל החומה, שוטט לו בעיר מחופש, וניסה להבין את הלך רוחם, וחוסנם של תושבי העיר מולו.

לקראת סוף השיטוט, שמע קולות צהלה מבית מרזח, נכנס, הזמין כוסית על הבאר, והחל להקשיב לסודות שיצאו שם בעקבות היין, לפתע זיהה אותו אחד מהשיכורים, כי הרי דמותו הייתה חקוקה על כל מטבע, וקרא לעבר חבריו, "הנה נפוליאון", הלה החל לנוס, נכנס בחופזה לבית של חייט, ביקש מממנו שיסתיר אותו, הזדהה במעמדו, והבטיח לו שלאחר הכיבוש יפצה אותו ביהלומים וזהב, לאחר הדברים - החביא אותו החייט מתחת לשבעה מזרונים.

נשמעו דפיקות בדלת, פרצו השיכורים לבית, והחלו לחפש את נפוליון, הגיעו לערמת המזרונים שנפוליאון הסתתר בתחתיתה, הורידו ראשון, שני, שלישי, רביעי, חמישי, שישי, ובשביעי התייאשו והלכו, שאל החייט את נפוליאון את החייט איך הרגשת כשהם הורידו כל מזרון?, ענה לו, "לאחר שאכבוש את העיר אענה לך".

נפוליאון ניצל את ההזדמנות, וברח מחוץ לחמות, לאחר הכיבוש, הגיעו חיילי נפוליאון לבית החייט והודיעו לו שהוא מוזמן למשפט, נגזר דינו למוות, העמידו אותו על עמוד התליה, התליין כרך את החבל סביב לגרונו, דקה לפני שהתליין הוציא לפועל את גזר הדין, ניגש נפוליאון לחייט ואמר לו: "עכשיו אתה מרגיש את מה שאני הרגשתי דקה לפני שהם הרימו את המזרון השביעי".

חבל על האנרגיה, לא תצליחו לגייס את החרדים בכפייה (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

אחד מהפולמוסים העיקריים במדינת ישראל הוא גיוס החרדים לצה"ל, שוויון בנטל, משתמטים, איך מגייסים את החרדים, וכ"ו, הנושא מאוד פופוליסטי, מאוד עובר מסך, מאוד נוח להשתלח דרכו בחרדים, הרי אין להם מערכת הסברה ותקשורת משומנת כמו של הציבור החילוני, אין להם תשובה משכנעת, קשה להסביר לתושב נסיכות מונקו למה הנזירים ההודים הולכים על ארבע וזוחלים כחלק מאמונתם לבית התפילה שלהם, כי איש באמונתו יחיה, כאן להבדיל, אנחנו מאותו העם, מאותה המדינה, מאותה הדת, רק שחלק מאיתנו בחר להישאר באותה המדינה, באותו העם רק לא עם אותו התרי"ג מצוות.

הסדר ה'דיחוי' ללומדי תורה לגיטימי לחלוטין

התורה ומצוותיה מבחינת הציבור החרדי היא תנאי בסיסי לקיומו של העם היהודי, מבחינת כל רב שעוסק בתורה יומם ולילה, זה מקור החיות שלו, לקחת לו את זה - הרגת אותו, היוונים הבינו בזמנם יותר טוב ממה שמבינים היום הוגי הדעות בישראל, לא מטילים חוק ואז מגייסים לצבא, אלא עוקרים את התורה מלבם של החרדים - היהודים, אוסרים עליהם את המצוות ואז מגייסים אותם לצבא, כמו שרצו היוונים, או הספרדים בתקופת האינקוויזיציה, כמו שכתוב בתפילה "להשכיחם תורתך, ולהעבירם מחוקי רצונך" ככה הייתם צריכים לפעול, כי דרך החוק - לא ילך לכם.

אלף חילוניים לא יצליחו לגייס אותי. למרות שכותב שורות אלה עשה צבא סדיר, אבא שלו עשה צבא סדיר, וגם הבן שלו עושה צבא סדיר, הציבור החילוני צריך להבין שחרדים לא משתמטים, הם לא מקבלים פטור, הם "דוחים" את השרות לפי החוק, לכל מגזר בישראל יש את הפתרון שלו, לכיפות הסרוגות יש "הסדר" בו הם משרתים בצבא, לזמרים, שחקנים, דוגמנים, יש את ההסדר שלהם, לבחורי ישיבה יש את ההסדר שלהם, ההסדר הזה הוא חוקי לחלוטין, - כל עוד לא תשנו את החוק, או לא תעקרו את התורה מלבם - לא תוכלו להם.

הסדרים חוקיים קיימים בכל רובד באוכלוסיה, לרוצח, ואפילו למחבל, יש עורך דין שמייצג אותו, ומגיע עם בית המשפט להסדר, לכל חברה ציבורית/עסקית יש רואה חשבון ויועצי מס שמלמדים אותם איך להשתמט מתשלומי מס, או איך לנסוע לכנס של שבוע באילת ולקרוא לו "כנס לימודי" על חשבון משלם המסים.

אנשי עסקים כמו תשובה, נימרודי, דנקנר, עושים לנו תספורות במיליארדים לפי החוק, אנחנו לא אוהבים את זה, ראשי המשק לא אוהבים את זה, אבל זה לפי החוק, אתם רציתם מדינת חוק ולא מדינת הלכה, נכון?.

חילונים, עד שלא תטעמו את טעם התורה - לא תבינו

לסיכום, אחזור לסיפור שבהתחלה, החייט לא הבין את נפוליאון עד שהוא לא חש את חבל התליה על צווארו, אתם הציבור החילוני לא תבינו אותנו, את הציבור החרדי עד שלא תהיו שקועים באוהלה של תורה, עד שלא תטעמו את טעמה הערב של מתיקות התורה, זר לא יבין זאת, בחרתם להיות זרים, בחרתם להתרחק, אז אין לכם להלין אלא על עצמכם.

חילונים יקרים, בתור אחד שנולד במגזר החרדי, וגאה להיות חרדי, שגם עשה צבא, אני אומר לכם - חבל על האנרגיה שאתם משקיעים, לא תצליחו לגייס אותנו לעולם בכוח.

תגיד תודה לחרדים שמאפשרים לכם לעשות כסף בשקט (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

הייתי מציע לכל אחד מאיתנו, לראות במעלת חברו, ולא בחסרונו, לראות ההרמוניה שבשילוב, את היופי בתורת ישראל ובמסורת ישראל, תגידו תודה שיש לכם קבוצת חרדים ששומרת לכם על הגחלת, נותנת לכם לעשות כסף בשקט, ולנפנף בכל ועידה באו"ם ציטוטים מספר התנ"ך.

תסתכלו על הנהירה שקיימת היום במגזר החרדי למוסדות להשכלה גבוהה, על שילובם במעגל העבודה, ועל אי שילובם בבתי הכלא, תראו אותם משתלבים בפרויקטים מדהימים של צה"ל, בחיל האוויר, בפרוייקט "שחר כחול", במודיעין, ביחידת המיחשוב של הממר"ם, בפרוייקט "בינה בירוק", בנח"ל החרדי, ברבנות הצבאית, ובשאר היחידות האחרות בצה"ל, תנו למהפכה השקטה להיעשות בשקט, לטובת כל הצדדים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר