פרסום ראשון

סערת ההקצאות בבית שמש: היתרים מזוייפים וכשלים חמורים

הקהילה הליטאית ברמת בית שמש ד' זועמת על ההקצאות שניתנו לאחרונה בעיר. כעת נחשף, כי מלבד ההקצאות ה'לא פרופורציונליות' לטענת הליטאים, גם בשכונת רמת אברהם, אחת מהקהילות פלשה לשטח כשבידם היתרים מזוייפים. בכירי העירייה מסרבים להתלונן במשטרה (חדשות חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
עיר עם כאבי גדילה. בית שמש (צילום: גרשון אלינסון/פלאש90)

זעם בבית שמש: תושבי שכונת רמת אברהם (גולובנציץ) נדהמו לגלות ביום חמישי בשבוע שעבר, כמות מכובדת של פועלים שמיהרה להקים בית כנסת בתוך יממה בלבד.

בירור קצר העלה, כי בית הכנסת נבנה לטובת קהילה חסידית בעיר. כאשר נשאלו גבאי הקהילה מי נתן להם היתר לבנות בשטח ציבורי שלא הוקצה להם מעולם, נופפו הגבאים בהיתר שניתן להם לטענתם, על ידי סגן ראש העיר שמעון גולדברג, המכהן גם כיו"ר ועדת תכנון ובניה בעיר.

אולם, התושבים המופתעים לא האמינו כי השטח הוקצה לקהילה כה קטנה, והם ביקשו להציץ בתוכן ההיתר. להפתעתם הם גילו כי מדובר בהיתר שזוייף בצורה רשלנית. מספר ההיתר שרשום בטופס, אינו תואם את המסמכים המצויים באתר העירייה וזמינים לצפייה לכל דורש. באתר העירייה הופיע מספר ההיתר לבית הכנסת בשכונת רמת בית שמש ד' - 3 (קרית אילת השחר).

על ההיתר המזוייף התנוססו חתימתם של סגן ראש העיר שמעון גולדברג ומהנדסת העיר ענבר ויס. כאשר פנינו למהנדסת העיר, היא הכחישה כי היא חתמה על ההיתר המזוייף: "לא אפול מהכסא אם אגלה שמזייפים חתימות שלי" הגיבה מהנדסת העיר.

גם סגן ראש העיר, שלטענת גבאי בית הכנסת המדובר נתן להם בעצמו את הייתר, מכחיש כל קשר למסמך המזוייף: "לא הוצג לנו היתר ולא ידוע לנו על היתר כזה".

אולם, למרות שמהנדסת העיר וסגן ראש העיר נחשפו לעובדה כי חתימתם מתנוססת על מסמך מזוייף, מסרבים להתלונן במשטרה על הזיוף החמור. מהנדסת העירייה מסבירה כי אין כל משמעות למסמך המזוייף היות ופקחי העירייה בודקים כל היתר באתר העירייה - שם הזיוף מתגלה באופן מיידי, וזה מה שקרה גם במקרה הנ"ל.

מספר ההיתר כפי שמופיע באתר העירייה - היתר לשכונה אחרת...
ההיתר המזוייף

גורם בכיר בעירייה עמו שוחחנו, מעביר ביקורת קשה על התנהלות ההקצאות בשכונות החדשות בבית שמש: "נוצר מצב, ש-1,000 אנשים חותמים לעמותות קיקיוניות כדי לקבל הקצאה, וזה דופק קהילות שבאמת זקוקים לזה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר