דיון מיוחד בוועדה

עם כרטיסי מזון: ככה משרד הרווחה מתמודד עם נזקי המלחמה

שר הרווחה יעקב מרגי הופיע בפני ועדת העבודה והרווחה של הכנסת ודיווח על פעילות משרדו בתקופת המלחמה | תקציבים משופרים וחלוקת תלושי מזון וביגוד הם הנשק הסודי במלחמה על הבית (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: דני שם טוב /דוברות הכנסת)

שר הרווחה יעקב מרגי השתתף היום (שלישי) בדיוני וועדת העבודה והרווחה שעסקו בנושא היערכות בזמן המלחמה להתמודדות עם דו"ח העוני, אי ביטחון תזונתי וסיוע לאוכלוסיות מוחלשות.

השר מרגי הציג בפני חברי הוועדה את הסיוע הייעודי שהעניק משרד הרווחה מפרוץ המלחמה לאוכלוסיות מוחלשות ולאוכלוסיות שנפגעו בעקבות המלחמה. כמו כן, השר הציג את תוכניות הסיוע של משרד הרווחה בימי שגרה הנמשכות גם בתקופת המלחמה.

(צילום: דני שם טוב/ דוברות הכנסת)

לפי דברי השר , הסיוע של משרד הרווחה בתקופת המלחמה כלל חלוקה של 15,420 כרטיסי מזון בסך 460 ש"ח לתושבי הדרום והצפון שנפגעו מהמלחמה – מיזם משותף עם עמותת אשל חב"ד והפדרציות היהודיות. כרטיסי המזון חולקו ע"י מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות למשפחות שנצרכו לסיוע במזון.

בנוסף, עם פרוץ המלחמה משרד הרווחה הקצה תקציב גמיש בהיקף של 20 מיליון ש"ח למחלקות הרווחה ברשויות המקומיות עבור הצטיידות בצרכים בסיסיים לתושבי הדרום והצפון כגון: מזון, ביגוד, מוצרי חשמל בסיסיים, הסעות, פינויים ועוד.

אי ביטחון תזונתי בישראל (צילום: יהודה ג.)

השר ציין שבמקביל לסיוע הייעודי שהעניק המשרד בתקופת המלחמה, משרד הרווחה מפעיל כל השנה, וגם בתקופת המלחמה, את "המיזם לביטחון תזונתי" בתקציב שנתי של כ-150 מיליון ש"ח. במיזם משתתפות 25,665 משפחות שחיות באי ביטחון תזונתי, המקבלות מידי חודש כרטיס נטען בסך 350 ש"ח וסל פירות וירקות עד הבית בשווי 150 ש"ח.

בנוסף, במסגרת "המיזם לביטחון תזונתי" מחולקים מידי חודש כ-2,600 כרטיסי תמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות) לפעוטות עד גיל שנה וחצי ממשפחות נזקקות.

בנוסף, המשרד מסייע בהיקף של כ-52 מיליון ש"ח בתמיכה בעמותות המזון וארגוני הגג השונים המחלקים סלי מזון וכרטיסי מזון למשפחות נזקקות ומפעילים מפעלי הזנה ובתי תמחוי.

בנוסף, הדגיש השר כי המשרד מקצה מידי שנה תקציב בהיקף 70 מיליון ש"ח לרשויות המקומיות במיזם משותף עם "הקרן לידידות", מטרת המיזם הינה להעמיד תקציב גמיש למנהלי מחלקות הרווחה ברשויות עבור סיוע לאוכלוסיות מוחלשות בהצטיידות במזון, ביגוד, מוצרי חשמל בסיסיים, הסעות, פינויים ועוד.

בנוסף, המשרד את התוכנית "מרכז עוצמה – נושמים לרווחה" בהיקף תקציבי של כ-200 מיליון ש"ח בשנה, המיזם פועל ברשויות המקומיות ע"י מחלקות הרווחה בשיתוף קרן רש"י והג'וינט, התוכנית הינה ייעודית למשפחות מוחלשות שנקלעו למצוקה כלכלית ומסייעת להם לצאת ממעגל העוני בליווי צמוד של עובדים סוציאליים ייעודיים שבונים עבור המשפחות תוכנית התערבות הכוללת סל מענים גמיש, מיצוי זכויות, הכוונה תעסוקתית, כלכלת משפחה נכונה, העצמה ומסוגלות עצמית ומשפחתית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר