ישראל במלחמה

התושבים נפעמו: ספר התורה שהציל את קיבוץ זיקים

האדמו"ר מקאליב נפגש עם תושבי זיקים השוהים במעלה החמישה | "מרגישים שבזכות ספר תורה נעשו לנו ניסים גדולים", הם סיפרו (חסידים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |

האדמו"ר מקאליב הגיע לקיבוץ מעלה החמישה, לפגוש את תושבי זיקים השוהים שם לאחר שהתפנו מביתם לאחר השבת השחורה.

התושבים סיפרו לרבי על הניסים הגדולים שהיה לקיבוץ זיקים. התושבים שיתפו בסיפורים מרגשים על הניסיונות של המחבלים לחדור שוב ושוב לזיקים, ניסיונות שנבלמו על ידי כיתת הכוננות של הקיבוץ שהצליחה להדוף את המתקפה של המחבלים.

התושבים הנרגשים שעדיין מנסים לעכל את שאירע, אמרו לרבי כי הם בטוחים שהנס הגדול שאירע להם, הוא בזכות בית הכנסת שחנכו בקיבוץ ברוב עם, בשנים האחרונות, וספר התורה שהוכנס אליו.

כזכור, לפני תקופה לא ארוכה, הוכנס ספר תורה בהשתדלות האדמו"ר מקאליב שנתרם ע"י אחד מחסידיו ולאחר מכן לדרישת חברי הקיבוץ אף דאגו לפתיחת בית כנסת ושם מתקיימות תפילות במנין מדי שבת. בימים הנוראים השנה, בנו אוהל מיוחד שיספיק לכלל תושבי הקיבוץ.

כזכור, מעמדים אלו של הכנסת ספר התורה ופתיחת בית הכנסת היו מרגשים במיוחד לאור ההיסטוריה של הקיבוץ, מקיבוצי השומר הצעיר.

אחד התושבים סיפר כי בזכות שמירת השבת, התריסים היו מוגפים והמחבלים לא שמו לב שיש תושבים בבית. וכך, עוד ועוד סיפורים מרגשים של נסים גלויים סופרו במהלך המפגש, זאת לצד הכאב הגדול על אובדן החברים מהיישובים הסמוכים שחלקם הגדול היו בקשר הדוק עם התושבים.

הרבי חיזק את התושבים בדברי אמונה וסיפר על זקנו כ"ק האדמו"ר מקאליב זיע"א, שאיבד את כל משפחתו בשואה ולמרות זאת לא איבד את אמונתו. "הכוח של עם ישראל הוא, התנערי מעפר קומי. ואיך מתנערים מהעפר, איך מתמודדים עם הכאב הנורא? זה רק בכוח האמונה. והחיזוק באמונה הוא בקריאת שמע".

התושבים התרגשו מאוד לשמוע על המיזם של קריאת שמע ברבים בשעה מסוימת בכל יום. התושבים הנרגשים הודיעו כי אף מתכוונים להצטרף אליו ולקרוא ביחד קריאת שמע לחיזוק באמונה מול הצרות הקשות שעם ישראל עבר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר