חידושים בקרדיולוגיה

מתנדבי 'איחוד הצלה' השתתפו בהשתלמות של רופאי 'הדסה'

עשרות מתנדבי 'איחוד הצלה' השתתפו ביום עיון מיוחד בהשתתפות מומחי 'הדסה' ונחשפו לחידושים ולעדכונים בתחום הקרדיולוגיה והטכנולוגיות המובילות בנושא זה (בריאות)

מתנדבי 'איחוד הצלה' באירוע ההשתלמות (צילום: באדיבות המצלם)

עשרות מתנדבי 'איחוד הצלה' השתתפו ביום עיון מיוחד בהשתתפות מומחי 'הדסה' ונחשפו לחידושים ולעדכונים בתחום הקרדיולוגיה והטכנולוגיות המובילות בנושא זה. את ההרצאות המרתקות ביום העיון הציגו פרופ' עופר אמיר, מנהל מערך הלב בהדסה ונשיא האיגוד הקרדיולוגי הישראלי; ד"ר דוד פלנר; פרופסור רונן בארי; פרופ' דוד לוריא ופרופ' רביע עסאלה. בהמשך התקיים פאנל מיוחד בהשתתפות פרופ' עופר אמיר וד"ר רוני אלקלעי.

לייזר היימן, סמנכ"ל מתנדבים ותפעול בארגון איחוד הצלה הודה למתנדבי הארגון על ההשקעה היומיומית למען אזרחי ישראל והדגיש כי מתנדבי הארגון פעילים בחדרי מיון ויולדות בבתי החולים בארץ במסגרת פרויקט "חובשי מלר"ד", מסייעים לצוותים הרפואיים, לחולים והפצועים. עוד סיפר כי המתנדבים מתמקצעים בכל הזדמנות ומוכשרים בקורסים מיוחדים כמו "פלבוטומיסטים" ועוד. "אין ספק כי שיתוף הפעולה עם הדסה מתרחב ומשתדרג כל הזמן, הודות לעבודה משותפת יחד", אמר.

(באדיבות המצלם)

אבי מרכוס, סגן מנהל אגף הרפואה בארגון הוסיף, "איחוד הצלה עושה ויעשה הכל להביא את צוותי המתנדבים לרמת מקצועית הגבוהה ביותר אנו מודים למערך הלב של הדסה על ההשתלמות המרתקת".

במפגש הפורה והמרתק, הציגו הרופאים מהדסה למשתתפים מספר מקרים ייחודיים שטופלו לאחרונה במרכז הרפואי, כאשר הודות לדיווח הענייני והמדויק שהועבר לביה"ח ע"י צוות האמבולנס והגשת העזרה הראשונה בשטח, יחד עם הטיפול המקצועי שניתן בבית החולים - ניצלו חייהם של המטופלים.
חלקם, כך הודגש, היו במצב קשה ומסכן חיים. הדיון המקצועי היה מרתק והמתנדבים ניצלו את נוכחותם של המומחים, על מנת לעלות שורה ארוכה של שאלות מקצועיות. את האירוע נעל מנהל מרחב ירושלים ב'איחוד הצלה' מיקי כהן, שריכז את השאלות של המתנדבים ושאלות נוספות שהצטברו ב'איחוד הצלה' בתקופה האחרונה, במסגרת פעילות מצילת חיים. הרופאים השיבו באופן נרחב על כל השאלות, במטרה לתת מענה וכלים בידי המתנדבים שנמצאים בשטח.

מנכ״ל איחוד הצלה אלי פולק: ״אנו גאים מאד בשיתוף הפעולה הפורה עם המרכז הרפואי הדסה שהינו מוביל בתחומו, שתוף פעולה אשר בסופו של דבר מביא תועלת הן למתנדבי איחוד הצלה והן לכלל אזרחי ישראל באמצעות המתנדבים, אשר בסופו של דבר גם מתמקצעים ונותנים מענה טוב יותר בשטח וגם מקלים במעט על הצוותים העמוסים בחדר המיון. אני מודה להנהלת המרכז הרפואי ובראשם ד״ר ינון בודה מנהל בית החולים הדסה עין כרם. אנו נמשיך ונפעל כל העת בכדי שמתנדבי איחוד הצלה יוכלו להמשיך לתת את המענה המסור והמקצועי ביותר לטובת כלל האזרחים".

(באדיבות המצלם)

רב המרכז הרפואי הדסה, הרב משה קליין: "ישנה חשיבות עצומה לקשר בין המתנדבים מצילי החיים, לבין הצוות הרפואי שלנו בבית החולים. הצוות הרפואי של 'הדסה' מודע למשמעות המידע הראשוני שיש בידי המתנדבים בשטח, ידע שיש לו השפעה רבה על המשך הטיפול וההתייחסות בבית החולים. המתנדבים שעושים מלאכת קודש של ממש, ראויים לכל הערכה והוקרה ו'הדסה' רואה לעצמה זכות להיות שותפה בקידומם המקצועי".

מנהלת קשרי קהילה בהדסה, הגב' תמר פלאי: 'הדסה' רואה חשיבות גדולה מאוד, בקשר עם המתנדבים מצילי החיים הפועלים יום יום במסירות גדולה להציל את חייהם של אנשים רבים. יש לנו ב'הדסה' את הזכות לחלוק את הידע המקצועי ולהעמיק את שיתוף הפעולה בין גורמי ההצלה בשטח לרופאים בבית החולים'

צפו בגלריה:

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר