כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"בסוכות תשבו..."

כוס הקולה לא חייבת להישפך- טלו 5 טיפים לארגון הסוכה

מכירים את המרק שחייב להישפך בסעודה? את המריבות מי יעלה למעלה להביא שקית אשפה? את הקישוט שמסתבך עם צלחת הבשר?- עם טיפים נכונים אתם יכולים למגר את התופעות המעצבנות ולשמור על אווירת סוכה נעימה (משפחה, סוכות).

טובה אור | כיכר השבת |
טיפים פרקטיים לארגון הסוכה בסעודה (צילום: פלאש 90)

5 טיפים לארגון הסוכה לארוחות החג

הפחיתו בחפצים מיותרים

רבים מאיתנו מצטופפים בסוכה קטנה, לפיכך נסו לחסוך מקום והמעיטו בחפצים מיותרים כמו בימבות, עגלות משחק. הכניסו כסאות צרים לסועדים וארגנו את המקומות מראש באופן הממקסם את המקום, למען לא תצטופפו. לרב גם השולחן קטן וצר יותר מהרגיל. לכן, הימנעו מלהניח עליו חפצים מיותרים, כמו עציץ נוי- את זה שמרו לשבת רגילה בסלון המרווח של הבית. בתקווה שסלונכם אכן מרווח וגדול.

שינוע המזון

אצל רבים מאיתנו הסוכה מרוחקת מהמטבח. לעיתים מפרידים ביניהם שלוש קומות ואף יותר. לכן הכינו מראש כלים מתאימים לנשיאת האוכל, למען לא תבזבזו את הסעודה על ספורט. לדוגמא, הכינו מראש קערת נשיאה בטיחותית למרק ומלאו את הצלחות בסוכה עצמה, הכינו מגש גדול ונוח להגשת המנות. למען לא תצעדו עם כל צלחת בנפרד. כמו כן, השתמשו בכלים חד- פעמיים כדי לחסוך את נשיאת הכלים בפינוי כל מנה- כיום קיימים כלים חד- פעמיים בעיצובים מושלמים המשווים מראה של כלים אמיתיים. בנוסף, ארגנו מראש בסוכה כל פריט שתזקקו לו במהלך הסעודה, לדוגמא, טישיו, שקדי מרק, מוצץ לתינוק, וכו'.

מאכלים נוחים להגשה ואכילה

מכירים את חוק המרפי שתמיד נשפך משהו בסוכה?- כנראה שהפעם הצפיפות אשמה יותר מחוק מרפי. לכן הכינו מאכלים פרקטיים הנוחים להגשה ואכילה בסוכה: מאכלים ללא הרבה רוטב, מאכלים שלא קשים לחיתוך ואכילה (כדי שהמרפק של בן השש לא יתקע במרפק של בן התשע); מאכלים שלא מורכבים להגשה (כדי שהעברת האוכל לא תגרום לסצנות מיותרות).

פינוי מיידי של אשפה

הכינו בהישג יד שקיות אשפה ופנו מייד את הכלים הריקים והאוכל המיותר, לשמירה על כבוד הסוכה. לכולנו נעים יותר לשבת ליד שולחן מפונה, במיוחד כשמדובר בשולחן ארעי וקטן.

קישוטים נוחים ומותאמים

קשטו את הסוכה בקישוטים שאינם מפריעים למהלך הסעודה. לדוגמא, קישוטים המשתלשלים לראשיהם של הסועדים, עלולים לגרום לאי נוחות. גם אורות מסנוורים יכולים לגרום לעצבנות. בנוסף, תלו את הקישוטים במיקום גבוה. אל תקשטו בגובה הנתון לחסדי הילדים, כדי שלא תהיו עסוקים כל הסעודה בשמירה על הקישוטים ואזהרת הילדים. חבל שאווירת החג תיהרס על קישוט שנקרע.

יש לכם טיפים נוספים?- מוזמנים להציע מניסיונכם

חג שמח!!

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר