כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

אתמול בירושלים: טקס כיבוי משואות במטרה לעצור את "רפורמת הולילנד"

"המטה לתכנון אחראי" ערך טקס כיבוי משואות בפרויקט הולילנד. הפעילים, מחופשים לאישים פוליטיים נשאו נאומים בגנות הרפורמה

עוזי ברק | כיכר השבת |

המטה לתכנון אחראי ערך אתמול טקס כיבוי משואות בפרויקט הולילנד בירושלים.

המטה לתכנון אחראי, המאגד את ארגוני הממשל התקין, החברה והסביבה המובילים בישראל, ערך את הטקס כמחאה על "רפורמת הולילנד" – הרפורמה המתוכננת בחוק התכנון והבניה שמקדמים ראש הממשלה ושר הפנים. המטה לתכנון אחראי רואה בפרויקט הולילנד קדימון למה שיתרחש בתחום התכנון והבנייה בישראל אם תתממש הרפורמה.

במהלך הטקס, כיבוי פעילי המטה המחופשים לנתניהו, אולמרט, ישי, אטיאס ומנהל הבנק את המשואות לכבוד הרפורמה שתהרוס את המדינה, את שלטון החוק ואת השטחים הפתוחים של ארץ ישראל.

לדברי ראשי הארגונים, פרשת הולילנד צריכה לשמש דגל אדום לכל חבר כנסת ושר שמתכוון לתמוך ב"רפורמת" התכנון. "הפרשה שנחשפה היא דוגמא חיה לסכנות הצפויות לכלל הציבור באם תקודם ה"רפורמה", שמטרתה להפקיע את נכסי הכלל לטובת בעלי אינטרסים. חייבים לעצור עכשיו, לפני שתחת הסיסמא הפופוליסטית "תוכנית אחת, ועדה אחת" תהפוך 'המרפסת' שסגרו בהולילנד לשיטת העבודה הנורמטיבית של ועדות התכנון".

במסגרת טקס המחאה כיבו פעילי הארגונים, מחופשים כבעלי העניין המרכזיים בפרשות הנדל"ן האחרונות וכמקבלי ההחלטות המקדמים באופן אגרסיבי את הרפורמה במישור הפוליטי, את משואות העצמאות התכנונית ושותפות הציבור בעתיד מדינת ישראל.

דברי הנואמים שנשאו הפעילים מהארגונים: מגמה ירוקה, החברה להגנת הטבע ותנועת עמ"י:

שר הפנים אלי ישי:

אני, אליהו ישי, שר הפנים, מתכבד לכבות משואה זו לכבוד האינטרסים הצרים של בוחרי, לכבוד ריקון מערכת התכנון מתוכן והחלפתה במערכת שתאפשר להקים עיר חרדית על כל גבעה רעננה, ולתפארת מדינת ישראל.

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס:

אני, אריאל אטיאס, שר הבינוי והשיכון, מתכבד לכבות משואה זו לכבוד הקבלנים ועוזריהם שיזכו לשגשוג ופריחה בבנק ולתפארת מדינת ישראל.

מכבים את המשואות

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר