טוכפלד הופתע: "זה אני מוקרן בוידאו"

העיתונאי מיכאל טוכפלד חגג בשבועות אצל בנו, מתי טוכפלד מ"ישראל היום", חבר בקהילת חב"ד בי-ם. במוצאי החג, חיכתה לו הפתעה (בכיכר)

ישראל אהרון | כיכר השבת |

חוויה נדירה הייתה בבית-הכנסת חב"ד בגבעת מרדכי.

העיתונאי מיכאל טוכפלד הגיע לבקר את בנו, מתי טוכפלד ('ישראל היום'), החבר בקהילת חב"ד בשכונה, אך הוא לא ידע מה מצפה לו במוצאי החג, כשהחל לצפות יחד עם כל מתפללי בית-הכנסת בוידאו השבועי של הרבי מליובאוויטש זצ"ל - המוקרן מידי מוצאי-שבת באלפי בתי-כנסת ובתי-חב"ד בעולם.

לפני 19 שנה הגיע העיתונאי מיכאל טוכפלד, אז כתב לענייני דתות והתיישבות ברשת ב' של קול-ישראל, לחצר הרבי מחב"ד - "770" וקיבל מידיו דולר.

מאז ועד השבוע, לא ראה טוכפלד מעולם את קטע הוידאו שתיעד את המעמד. עד מוצאי שבועות, תש"ע.

במוצאי החג, לאחר התפילה, עלו חברי הקהילה, בראשות השליח הרב יעקב סלונים, כמידי מוצ"ש ומוצאי חג, לקומה השנייה לצפות בוידאו של הרבי.

מה הייתה גדולה תדהמתו של טוכפלד כשראה לפתע את עצמו, 19 שנה אחרי שביקר את הרבי.

ההתרגשות על פניו הייתה אדירה. עיניו ברקו. לאחר הצפייה שאלו אותו חברי הקהילה שאלות רבות על אותו מעמד שהתרחש לפני שנים רבות, כשהיה אחד העיתונאים הדתיים הבודדים בזמנו ברשות השידור, התעניינו לדעת אם הוא זוכר משהו מאותו מעמד והאם שמר את הדולר שקיבל

טוכפלד השיב לנוכחים כי הוא זוכר היטב אך לאחר כל כך הרבה שנים כבר חשב שלעולם לא יזכה לראות את קטע הוידאו. הוא גם אמר כי הדולר, כמו גם שני דולרים נוספים שקיבל מביקורים אחרים אצל הרבי, עדיין שמורים היטב בארנקו.

בקטע הוידאו נראה טוכפלד כשהוא מציג את עצמו בפני הרבי ומציין בפניו כי הוא כתב בקול ישראל וכי הוא משתדל להפיץ ענייני תורה ויהדות במסגרת תפקידו.

הרבי בירך אותו בברכת ברכה והצלחה, ואז הוסיף כי עליו להודיע להנהלת הרדיו כי ככל שישדרו דברים הקשורים ליהדות, כך תגבר ההצלחה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר