"קדאפי יהודי, הוא בן משפחה שלי"

האם מועמר קדאפי, השליט האכזרי של לוב, הוא בעצם יהודי? לפי גיטא בוארון, אזרחית ישראלית, התשובה היא חיובית. בראיון למהדורה המרכזית ברדיו "קול חי", סיפרה בוארון כי סבתא של קדאפי היא אחות של סבתא שלה. "מכירים אותו במשפחה שלי. לפני שאבא ואמא נפטרו, הם סיפרו לי עליו. אני יודעת מזה כשהייתי ילדה קטנה", היא סיפרה (בכיכר)

ישראל אהרון | כיכר השבת |
קדאפי בבית-חולים (צילום: ארכיון)

האם מועמר קדאפי, השליט האכזרי של לוב, הוא בעצם יהודי? לפי גיטא בוארון, אזרחית ישראלית, התשובה היא חיובית.

בראיון למהדורה המרכזית ברדיו "קול חי", סיפרה בוארון כי סבתא של קדאפי היא אחות של סבתא שלה. "מכירים אותו במשפחה שלי. לפני שאבא ואמא נפטרו, הם סיפרו לי עליו. אני יודעת מזה כשהייתי ילדה קטנה", היא סיפרה.

עד כמה היא בטוחה בעניין הזה? "אני בטוחה במאה אחוז. הוא אף-פעם לא דיבר נגד היהודים. לפני שבועיים הוא אמר משהו על עם ישראל. אני אמרתי ´יחכה למכה שלו´. אז באה המכה"...

העדות הזאת, אולי, מסבירה את הראיון שהעניק קדאפי לעיתון "טיים" - לפני שלוש שנים. "העולם כולו קשר קשר כדי להיפטר מהיהודים", אמר קדאפי בראיון שחולל סערה.

עוד אמר: "היהודים נרדפו בידי כל אומות העולם ודווקא הערבים סיפקו להם מחסה והגנה. בילדותי בלוב אני זוכר שהיהודים זכו לכבוד ולהערכה ולא הייתה שנאה ביניהם לבין המוסלמים".

במהלך הראיון אמר קדאפי כי "השואה הגבירה את ההזדהות עִם העָם היהודי אך הוא עדיין נרדף ויש סיכוי שיעלם". קדאפי טען כי היהודים צריכים להשתלב במרחב הערבי ולחיות עם הפלשתינים במדינה אחת. "הערבים לא גרמו לשואה, והערבים הם לא הרומאים אשר רדפו וטבחו את היהודים. הדרך היחידה שפתוחה ליהודים היא לקבל את הערבים ואת החיים איתם", אמר קדאפי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר