מרגש: תאריך הדולר מהרבי מליובאוויטש שקיבלה אביבה שליט - היום בו שוחרר בנה גלעד

לפי חצי שנה קיבלה הגב' אביבה שליט דולר שחילק כ"ק הרבי מליובאוויטש זצקו"ל. ביום בו שוחרר גלעד מהשבי, הבחינה שליט כי על הדולר מהרבי, רשום התאריך הבא: "יום שלישי, כ' תשרי" - היום בו שוחרר בנה, גלעד. לצד התאריך, נכתב נוסח הברכה של הרבי: "ברכה והצלחה בכל העניינים" (בכיכר)

ישראל אהרן | כיכר השבת |

סיפור מופלא של השגחה פרטית בנוגע לשחרור גלעד שליט התפרסם הבוקר (שלישי) באתר חב"ד COL. אנו מגישים את הסיפור במלואו.

הרב אליהו קנטרמן ורעייתו חנה, שלוחי הרבי מליובאוויטש זצקו"ל בשכונת טלביה בירושלים, עומדים בקשר קרוב עם משפחת שליט בשנים האחרונות, ובפרט לאחר הקמת 'מאהל שליט' מול לשכת ראש-הממשלה בירושלים.

מידי שבוע, זוג השלוחים היו מביאים מנות אוכל מיוחדות למאהל. לצד האוכל הגשמי, הם נהגו לעודד את הוריו של החייל החטוף הנמק בשבי החמאס, בתנאים קשים מנשוא.

לקראת כינוס השלוחות האחרון שנערך מידי שנה בניו-יורק, חנה קנטרמן שאלה את אביבה שליט אם היא מעוניינת במתנה מארה"ב. "אני רוצה רק את גלעד, לא זקוקה למתנות", השיבה אביבה בכאב.

"בשהותי במהלך ימי הכינוס, קניתי מספר מתנות לאביבה, אבל גם שבועות אחרי שחזרתי לארץ טרם ידעתי כיצד להביא לה את זה, כי ידעתי מה תהיה תגובתה. היא חשבה כל הזמן רק על גלעד", מספרת הגב' קנטרמן בראיון בלעדי שהעניקה ל-COL.

ימים ספורים קודם חג-הפסח האחרון, החליט הזוג קנטרמן להעניק לגב' שליט דולר מהרבי. "באותה תקופה הייתה אווירה מדוכדכת במשפחת שליט ורצינו לתת להם מתנה שתתן להם פתח של תקווה וכוחות להמשיך ולצפות לחזרתו הבריאה של בנם".

בי"ג ניסן, ערב חג-הפסח, קיבלה הגב' שליט את הדולר מהרבי. קנטרמן סיפרה לה על הסגולות הרבות שיש בדולר - אותו קיבלה בשנת תשנ"א. "הרגשתי שאני נותנת לה חוט של אמונה ותקווה", היא מתארת.

שליט הבינה את ערכו של הדולר ומיהרה למסגר אותו בעטיפת למינציה לשמירה. מאז, שמרה עליו בארנקה האישי.

ביום בו שוחרר גלעד מהשבי, הבחינה שליט כי על הדולר מהרבי, רשום התאריך הבא: "יום שלישי, כ' תשרי" - היום בו שוחרר בנה, גלעד. לצד התאריך, נכתב נוסח הברכה של הרבי: "ברכה והצלחה בכל העניינים".

אתמול (שני) צלצלה אביבה שליט לאשת השליח וסיפרה על ההשגחה הפרטית. "חני, הוא בסדר! הוא בסדר!", היא אמרה בהתלהבות, בהקשר למצבו של בנה, וסיפרה כי שיתפה את גלעד בסיפור על הדולר.

שליט הציעה להחזיר את הדולר, אך קנטרמן השיבה בשלילה: "האם יש הוכחה חזקה יותר שהדולר מיועד לכם?"...

הערת מערכת: 1. הרבי מליובאוויטש היה נוהג מידי יום ראשון ובהזדמנויות נוספות להעניק לרבבות החסידים ועמך בית ישראל דולר לצדקה. מקבלי הדולר היו רושמים את תאריך קבלתו, בכתב יד, בגב השטר. 2. הרבי מליובאוויטש התנגד בחריפות לעסקאות שבויים - בהם שוחררו מחבלים רבים תמורת החזרת שבוי ישראלי אחד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר