המחאה החברתית חוזרת לרחובות:

אלפים מחו נגד שר האוצר יאיר לפיד: "שקרן עם ג'ל"

לפחות 12 אלף איש השתתפו הלילה (מוצ"ש) בעצרות מחאה שנערכו במוקדים שונים ברחבי הארץ נגד הגזירות הקשות על מעמד הביניים הישראלי. עמיר, פעיל חברתי בשיחה ל'כיכר השבת' במוקד ההפגנות בתל אביב: "אנחנו קוראים ללפיד להתפטר וללכת הביתה, שייתן לאחרים לפעול בשבילנו" • צפו בתיעוד (בארץ)

ישראל כהן | כיכר השבת |
(צילום וידאו: ישראל כהן, סטילס: פלאש 90)

לאחר הפוגה של שנה וחצי - המחאה החברתית חוזרת לרחובות: אלפי מפגינים השתתפו הערב בהפגנת מחאה חברתית בלב תל אביב שנערכה כנגד מדיניותה הכלכלית של ממשלת ישראל ובעיקר כנגד הגזירות הכלכליות החדשות מאחוריהם עומד שר האוצר יאיר לפיד.

המפגינים הזועמים הפנו את כעסם כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד כשהם מניפים שלטים כנגד הפגיעה במעמד הביניים ובשכבות החלשות.

באחד השלטים שתיעד 'כיכר השבת', נראה הכיתוב: "מעשה בשלושה שקרנים, שקרן ותיק, שקרן עם ג'ל, שקרן עם כיפה, ואנשים שהאמינו". כשהכוונה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יאיר לפיד, ושר הכלכלה נפתלי בנט התומך במדיניותו של לפיד באופן גורף.

"שקרן עם ג'ל ושקרן עם כיפה" (צילום: ישראל כהן)

המפגינים התאספו ברחבת היכל התרבות ומשם יצאו לצעדה ארוכה ברחובות תל אביב כשהם מוחים כנגד הממשלה והתקציב הצפוי והנחשב לקשה מאוד עבור מעמד הביניים.

"כולנו זועביז", ו"בא נראה אותך יאיר נגד הטיקונים", היו חלק מהשלטים אותם נשאו המפגינים.

לדברי עמיר, פעיל חברתי ששוחח עם 'כיכר השבת', הציבור הכללי מאוכזב מאוד משר האוצר החדש יאיר לפיד וממדיניותו הכלכלית."הוא הבטיח שידאג למעמד הביניים וכעת הוא משקר להם בפנים" אמר הפעיל החברתי.

"הוא חזק רק על החלשים, אבל מול עופר עיני והוועדים הגדולים במשק - הוא נכנע ללא קרב"

יאיר, אין לי כסף לג'חנון" (צילום: פלאש 90)

עמיר קרא ללפיד להתפטר מתפקידו: "אנחנו קוראים לו להתפטר וללכת הביתה. שייתן לאחרים לפעול בשבילנו".

יצויין, כי במקביל להפגנה בתל אביב, נערכו הפגנות גדולות בערים נוספות תחת הכותרת 'המחאה החברתית חוזרת'.

הזעם החברתית שב לרחובות (צילום: פלאש 90)

כזכור, בשבוע שעבר אמר לפיד במסיבת עיתונאים שערך יחד עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני: "אני יודע שהרוחות סוערות ושלאנשים כואב והם כועסים, אני לא יכול להתווכח עם זה. גם אותי הסיטואציה מכעיסה, וגם אני הייתי מעדיף לעמוד כאן ולהגיד איזה סוכריות החלטתי לחלק לעם, אבל זו בדיוק ההתנהגות שגרמה לבור התקציבי שאיתו אנחנו צריכים להתמודד".

"כולם מבינים שצריך לסגור את הגירעון, אבל כולם רוצים שמישהו אחר ישלם אותו במקומם" אמר אז לפיד. "לצערי אין ניסים בדברים האלה. אני לא אחלק כסף שאין למדינה, ואני לא מוכן להגיע למצב של יוון שבו אנשים קמו בבוקר והדירה שלהם היתה שווה חצי, והם איבדו את מקום העבודה שלהם, וכל השירותים הציבוריים קרסו".

(צילום: ישראל כהן)

לפיד אף העביר מסר למפגינים ואמר: "מי שמוחה היום אומר לכם בעצם "אצלנו זה לא יכול לקרות". זה כן יכול לקרות ואם לא נעשה כלום זה בדיוק מה שיקרה, ואני לא מוכן לתת לזה לקרות במשמרת שלי. מנהיגות פירושה אחריות, ואחריות פירושה שלפעמים צריך לעשות את מה שנכון ולא את מה שפופולארי".

דפני ליף, יוזמת המחאה החברתית לפני כשנה וחצי, ומי שחזרה לרחובות בימים האחרונים אמרה מוקדם יותר לאתר ynet: "כולנו מרגישים את המציאות הכלכלית בכיס וכבר יצאנו לרחובות בדיוק בגלל זה לפני שנה וחצי".

לדבריה: "מפלגת יש עתיד ומפלגת הבית היהודי לא היו גורפות קולות ללא המחאה החברתית. זו האחריות שלנו לצאת לרחוב ולעשות כל מה שאנו יכולים על מנת שיפסיקו להיכנס לעומק הכיס שלנו ויתחילו לחייב מס חברות נורמלי, ולא מס מגוחך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר