כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

הנשיא שמעון פרס: יש לפעול בערוץ חשאי בנושא יונתן פולארד

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס לסוגיית יונתן פולארד, ואמר כי יפעל למען שחרורו מהכלא. "שחרורו של פולארד אינו תלוי בממשלת ישראל אלא רק בידיו של נשיא ארצות הברית" (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הפגנה למען שחרור פולארד (צילום ארכיון: פלאש 90)

נשיא המדינה שמעון פרס, התייחס אחר הצהריים (ראשון) לנושא המשך מעצרו של המרגל היהודי יונתן פולארד, ואמר כי יפעל לשחרורו וישוחח עם הנשיא אובמה בנושא. את הדברים אמר פרס במהלך ביקור במכון לב בירושלים.

מדבריו של הנשיא פרס: "שחרורו של פולארד אינו תלוי בממשלת ישראל אלא רק בידיו של נשיא ארצות הברית אובמה".

"יש לפעול בערוץ חשאי בנושא הזה" אמר הנשיא פרס, שהבטיח לשוחח עם הנשיא אובמה בנושא.

כזכור, בשבוע שעבר (רביעי), נערך בכנסת דיון מיוחד לרגל שנתו ה-29 של המרגל היהודי יהונתן פולארד מאחורי סורג ובריח בכלא האמריקאי, דיון אותו יזמו ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) וחיליק בר (העבודה).

נתניהו מתייחס לנושא פולארד, בשבוע שעבר (צילום: אבי פרץ - ynet)

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק בוז'י הרצוג עלה לדוכן הנואמים ואמר: "כשפרצה הפרשה, זו הייתה קריאה דרמטית לשירותי הביטחון של מדינת ישראל. נעשתה פעולה שהיו קשורים בה גופים שונים שפגעה בממסד המודיעין האמריקאי והישראלי. צריך לזכור שמדינת ישראל התחייבה לחשוף את כל המידע בפני האמריקאים. ועדת חוץ וביטחון דאז פעלה כוועדת חקירה סודית שחקרה את הפרשה, ישראל התנצלה והופקו לקחים".

"אובמה אמר שהוא לא אוהב את זה אבל למען בטחון המדינה עושים מעשים שונים. פולארד שילם מחיר יקר יותר מכל מרגל אחר שפעל נגד האמריקאים, אף שהוא לא פגע בביטחון ארה"ב. הוא עבר על החוק אבל לא פגע בביטחון המדינה. בביקורי בארה"ב העליתי את נושא פולארד מול הנשיא מזכיר המדינה והיועצת לביטחון לאומי. כולנו מגובשים בקריאה לשחרורו".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר