הלכות שבת

יום עיון ייחודי של המכון ההלכתי 'צורבא מרבנן'

שיתוף הפעולה של המכון ההלכתי עם ארגון 'משמרת השבת'. הרב בן ציון אלגאזי: "הציבור צמא ללימוד הלכה בצורה סדורה ומקיפה, שמירת השבת כהלכתה היא ערך עליון המשותף לכל יהודי ירא שמיים" (בארץ, שיווקי)

יום עיון של צורבא מרבנן בנושא השבת (צילום: יחצ)

למעלה מ-150 מגידי שיעורים של מכון לימוד ההלכה 'צורבא מרבנן' ובהם רבני ערים וישובים, רבנים צבאיים ורבני קהילות השתתפו ביום עיון ייחודי של מכון 'צורבא' בנושא "אקטואליה הלכתית בשבת", שהתקיים בבית הארחה בית וגן בירושלים.

מכון 'צורבא מרבנן' בראשות הרב בן ציון אלגאזי, מבכירי רבני הציבור הדתי לאומי, מוביל תכנית חדשנית ללימוד הלכה, בצורה חוייתית, שיטתית ומרתקת מהמקור ועד למעשה.

ברחבי הארץ, במאות קהילות, פועלים למעלה מ700 מוקדי לימוד של 'צורבא מרבנן' במסגרת שיעורים שבועיים המקיפים את כל מעגל החיים על-פי סדר השולחן ערוך.

ביום העיון שולבו תכנים מבית ארגון 'משמרת השבת', הארגון נוסד בשנת 2011 בידי הרב אליהו בייפוס,, מרבני בית הדין של הרברבי נסים קרליץ. יוזם הקמתו של הארגון היה הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל.

יום העיון נפתח בשיעורו המקיף ראש המכון, הרב בן ציון אלגאזי שהקדיש את דבריו לנושא חשיבות הוראת הלכות שבת: "קיימת בורות רבה בנושא הלכות שבת, פעמים רבות אני נתקל במקרים בהם אנשים מחמירים בשבת על דברים שאין בהם טעם, או לחילופין טועים בצורה ממשית בדברים שהם דאורייתא".

"הסכנה הרובצת לפתחם של פוסקי ההלכה היא ההתמקדות בשוליים ולא בליבת הגישה ההלכתית. צורבא מרבנן המדגיש את לימוד ההלכה למקורותיה, החל מהמשנה דרך הגמרא, ראשונים ועד אחרוני הפוסקים, סולל בפני הלומדים ראיה ראויה ואיכותית של מכלול הפסיקה ההלכתית".

הרב בן ציון אלגאזי: "שמירת השבת היא ערך עליון". (יחצ)

שיעור הלכתי נוסף נמסר מפי הרב אליהו פרידמן, רב בישיבת תורה ומדע ומידידי ארגון 'משמרת השבת' אליו התלוו הסברים הלכתיים מפי המהנדס גבי כהן, מנכ"ל חברת גלביט, אשר נתנו יחדיו לנוכחים סקירה הלכתית – מעשית רחבה על חידושי הטכנולוגיה והשפעתם על השבת בדורנו.

יום העיון נחתם בשיעור מפי הרב דב ליאור, רב העיר קריית ארבע לשעבר, אשר העביר שיעור בנושא 'גרמא בשבת'. הרב ליאור הדגיש בדבריו כי "כיום, בדור בו הכל נעשה בצורה 'אינסטנט', ישנה חשיבות עצומה ללימוד הלכה ממקורה, בצורה שקולה ועיונית – כפי שמנחיל מכון צורבא בקרב אלפי לומדים ברחבי הארץ".

במהלך דבריו התייחס הרב ליאור לסוגיות הפוקדות את עם ישראל, הן כלפי פנים, והן כלפי העולם, הרב הדגיש כי "על הציבור הדתי מונחת משימה לאומית על הכתפיים, הדאגה המשולבת הן לארץ ישראל והן לתורת ישראל"

את הערב הנחה מנכ"ל המכון, עו"ד ליאור פרישמן.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר