דו"ח 'צוק איתן'

ההורים השכולים לחברי הכנסת: האחריות - עליכם

במכתב אותו העבירו לח"כים דרך יו"ר הכנסת אדלשטיין, דורשים ההורים ששכלו את ילדיהם במבצע 'צוק איתן' מחברי הכנסת לקחת אחריות ולפעול ליישום מסקנות הדו"ח (חדשות)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
נתניהו בטקס האזכרה לנופלי המבצע (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, העביר אחר הצהריים (שלישי) מכתב מההורים ששכלו את ילדיהם במבצע 'צוק איתן', לחברי הכנסת לאור דו"ח המבקר שפורסם היום וחשף כשלים בהתנהלות הצבא והממשלה.

"חבריי, חברי הכנסת", פתח יו"ר הכנסת את הקראת המכתב, "לרגל פרסום דו"ח מבקר המדינה על מבצע 'צוק איתן', התבקשתי, בשם נציגי ההורים השכולים של חללי המבצע, להקריא את המכתב הבא שנכתב על-ידם היום".

וכך כותבים ההורים השכולים: "מקץ שנתיים וחצי, ולאחר המתנה ארוכה וקשה, זכינו לקבל את דו"ח המבקר. ברצוננו קודם להודות למבקר ולצוותו על העבודה המקיפה והחשובה. קיבלנו כעת לראשונה מסמך הבודק את האירועים שקדמו למלחמה ואת המלחמה עצמה, וזו חשיבות עצומה לנו המשפחות השכולות ולאזרחי המדינה. ההמתנה הייתה קשה, אך היא כאין וכאפס ביחס לדברים העולים מהדו"ח".

"דו"ח המבקר מתאר כשלים רבים בהתנהלות הקבינט, המל"ל, השב"כ והמוכנות למנהרות - שעליהם אף אחד לא לוקח אחריות ויש סכנה גדולה שיחזרו גם בעתיד", מזהירים ההורים השכולים.

ההורים מפנים את הכדור לידי חברי הכנסת ומטילים עליהם את האחריות לפעול: "כאזרחים, עלינו לסמוך על ראש הממשלה, שר הביטחון, חברי הכנסת והממשלה בימי שלום ובימי מלחמה. חברי הכנסת, אתם אלה ששלחתם את בנינו לקרב, עליכם מוטלת החובה המוסרית להפקת הלקחים ויישומם".

"אנו דורשים יישום מלא של מסקנות הדו"ח וקוראים ללקיחת אחריות של כל מי שהיה שותף למלחמת צוק איתן. אנו דורשים להציג לציבור תכנית מדינית וצבאית לשינוי הנהלים וסדרי העדיפויות ולפתרון המצב הביטחוני עוד בטרם יהפוך האיום למלחמה הבאה", כותבים ההורים השכולים ומסיימים, "מגיעות לנו תשובות, מגיעה לנו מנהיגות שלוקחת אחריות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר