בשיא גל החום תושבים בדרום ללא חשמל

תושבי המועצות ערבה ותמר שבדרום, אחד האזורים החמים בארץ נותרו הלילה ללא זרם חשמל לאחר תקלה בתחנת סדום. חלק גדול מהם בחר לישון מחוץ לבתים ואפילו ברכבים (בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
אזור הערבה (צילום: המשרד לאיכות הסביבה)

חושבים שהיה לכם חם בסוף השבוע? תחשבו על מה שעבר על תושבי המועצות האזוריות ערבה ותמר בדרום, אחד האזורים החמים בארץ שנותרו הלילה (מוצ"ש) ללא זרם חשמל.

בעקבות תקלה אירעה הפסקת חשמל מ-1:30 עד שעות הבוקר ביישובים עידן, חצבה, עין יהב, סיפר, נאות הכיכר ונווה זוהר. בנווה זוהר זרם החשמל טרם חזר ולכן ילדי האזור נשארו בבתים במקום ללכת לקייטנות. בשאר היישובים חזר החשמל ברוב הבתים.

גיל אבן, תושב נאות הכיכר, סיפר ל-ynet: "בערך ב-1:00 נפל החשמל ולאט לאט כל המושב התעורר. הבנו שהייתה נפילה של קו מתח גבוה שפגעה בכל הערבה, לא רק בנו. בחום של הערבה ניסינו להתמודד עם זה. חלק ישבו בחוץ. חלק ישנו בסלון על הרצפה, שהיא יותר קרה. חלק שקלו אפילו לישון במכוניות. אני הייתי קרוב לזה".

"אין פה טיפת רוח. הכול חנוק, כמו בגיהנום. כשיש הפסקת חשמל גם אין לנו לחץ מים מותפלים, אז הלחץ של המים לשתיה הוא מאוד מאוד נמוך. עד לשעה הזו יש בתים ביישוב שמנותקים מחשמל".

תושבת המועצה האזורית ערבה הוסיפה: "זה נורא. אבל לנו ולרבים אחרים יש גנרטור, כי למרבה הצער זה לא אירוע נדיר".

מחברת החשמל נמסר בתגובה כי התקלה אירעה בתחנת המשנה סדום בשעה 1:30. עוד נמסר כי פועלים לתקן את התקלה וכי ביישוב נווה זוהר החשמל צפוי לחזור בשעה הקרובה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר