ההסתבכות של נתניהו

שלמה פילבר מוסר עדות ראשונה כעד מדינה בפרשת בזק

מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ומקורבו של נתניהו מעיד לראשונה כעד מדינה בתיק 4000 • פילבר שחתם על ההסכם, לא ירצה עונש מאסר ולא יועמד לדין פלילי אלא לדין משמעתי בלבד (אקטואליה)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
פילבר לאחר מעצרו (צילום: פלאש 90)

מנכ"ל משרד התקשורת המושעה שלמה פילבר, שנמצא במעצר לפחות עד מחר במסגרת חקירת פרשת בזק, הובא הבוקר (רביעי) למשרדי להב 433 בלוד למסור עדות ראשונה לאחר שחתם על הסכם עד המדינה.

לפי הדיווח ב'ישראל היום', הסכם עד המדינה עם פילבר כולל חסינות מהעמדתו לדין פלילי, אך עם זאת יוגש נגדו כתב אישום לבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה ובמסגרתו יורחק משירות ציבורי.

במקביל נמשכת חקירתם של יתר המעורבים בתיק 4000, בהם בעל השליטה ב"בזק" שאול אלוביץ' וכן ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

על פי החשד, העניק נתניהו הטבות לבזק בתמורה לסיקור אוהד שלו באתר החדשות וואלה. על פי דיווחים שונים חפץ אף פעל בזמנו ליצירת מהדורת חדשות קבועה בוואלה לטובת העניין.

בצהריים תובא מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ובכיר החברה עמיקם שורר, לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט. עורך "וואלה" אבירם אלעד הגיע למסור עדות ברשות לניירות ערך. אתמול העידו ברשות לניירות ערך ראש מערכת החדשות באתר "וואלה" מיכל קליין ועורך האתר לשעבר, ינון מגל - שמסר עדות שנייה בפרשה. גם מנכ"ל משרד התקשורת בפועל, מימון שמילה, ודובר הליכוד שי חייק העידו אתמול ביחידת להב 433.

כזכור, ביום ראשון נעצרו שאול אלוביץ', ניר חפץ ושלמה פילבר. בנוסף נעצרו אור ואיריס אלוביץ' - בנו ואשתו של בעל השליטה בחברה - וכן מנכ"לית החברה סטלה הנדלר. הם חשודים במתן ובקבלת שוחד במסגרת מהלכים שמהם נהנתה חברת בזק ותמורת סיקור מפרגן באתר "וואלה" שבבעלותה. גם נתניהו צפוי להיחקר בהמשך, ורעייתו שרה אמורה אף היא למסור עדות לנוכח יחסיה עם איריס אלוביץ'.

אלוביץ', אשתו ובנו נמצאים במעצר לפחות עד מחר. המשטרה ביקשה אתמול להאריך בימים נוספים את מעצרו של ניר חפץ, החשוד גם בפרשה 1270 (מינוי יועצת משפטית תמורת זיכוי שרה נתניהו), אך בית משפט השלום בתל אביב לא נענה לבקשה ומחר הוא יובא שוב בפני שופט.

במשטרה וברשות לניירות ערך מסרו אתמול כי מחומר הראיות בפרשת בזק עולה החשד כי כמה מהמעורבים "פעלו באופן בוטה על מנת לשבש הליכי חקירה ולהקשות על מלאכת איסוף הראיות בחקירה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר