מחאת העובדים

ביום ראשון צפויים שיבושים בביה"ח הדסה

מיום ראשון צפויים שיבושים בבית החולים "הדסה עין כרם"; הבוקר ערכו העובדים "קבלת שבת" מול ביתו של מנכ"ל ביה"ח פרופ' זאב רוטשטיין, במחאה על היותם עובדי קבלן (בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
(צילום: באדיבות המצלם)

עובדי "נס טכנולוגיות" ערכו הבוקר (שישי) טקס "קבלת שבת" מול ביתו של מנכ"ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין בראש העין. מחאת העובדים היא על רקע המשבר החריף אליו הגיעו יחסי העבודה בין הצדדים וחוסר נכונותה של הנהלת בית החולים לקלוט להעסקה ישירה ולפעול לשיפור תנאי העסקתם של עובדי נס, המועסקים אצלה כעובדי קבלן בתחום המחשוב.

ביום ראשון הקרוב החל משעות הבוקר ינקטו כלל עובדי המינהל והמשק בבית החולים הדסה בצעדים ארגוניים, במסגרתם תשובש קבלת הקהל ולא יינתנו שירותי מנהלה בכל בית החולים, על כלל מרפאותיו.

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים החליט לדחות את בקשת הנהלת בית החולים הדסה עין-כרם לצו מניעה זמני כנגד צעדי העובדים.

עובדי מחלקות המחשוב של הדסה, שהועסקו עד עתה כעובדי קבלן של נס טכנולוגיות, דורשים – בתמיכת עובדי המנהל והמשק בבית החולים - לסיים את העסקתם כעובדי מיקור חוץ ומבקשים להיקלט להעסקה ישירה תוך השוואת תנאיהם לעובדי המוסד עצמו.

יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דניאל בונפיל מסר: "הגיעו מים עד נפש, במקום לקחת אחריות ולהוביל את המשבר הזה לפתרון, מנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין בוחר להחריף את המצב ולהתכחש לעובדיו. ההסתדרות מוכנה ותמיד הייתה לשבת לשולחן הדיונים, כעת הכדור בידיים של רוטשטיין להתעשת ולסיים את המשבר לטובת העובדים וכדי להימנע מפגיעה בציבור המטופלים".

מ'הדסה' נמסר כי "מדובר בסכסוך עבודה בין עובדי חברת נס לבין הנהלת החברה עצמה, על זכותם להתאגד ולשפר את תנאי העבודה שלהם. הסכסוך אינו קשור כלל להדסה, לה יש חוזה מול חברת נס להפעלת שירותי מחשוב בהדסה. לאור הפגיעה בתפעול מחשבי הדסה בחודש האחרון, הודיעה הדסה לחברת נס על ביטול ההסכם עמה ובמקביל פועלת להתקשרות עם ספקים אחרים.

"הודעת ההסתדרות הכללית, מהווה אם כך פגיעה מיותרת במטופלי הדסה ופגיעה באלפי עובדי הדסה שעד לפני מספר שנים חוו את הקשיים הכלכליים של הדסה על בשרם. הנהלת הדסה מבקשת להודיע שפעילות בית החולים ממשיכה ותימשך באופן מלא ללא כל הפרעה ועובדי הדסה יעבדו באופן רגיל ומלא.

"דרישת ההסתדרות לקלוט את עובדי המחשב בהדסה נדחתה על הסף. כידוע לכל, הדסה פועלת תחת הסכם ההבראה ואינה יכולה להוסיף ולו תקן אחד נוסף למצבת העובדים שלה. עובדה זו הובהרה להסתדרות על ידי הדסה, החשב המלווה וממשרד האוצר. אין להסתדרות כל מנדט להרוס שנית את בית החולים הדסה, לגרום נזק למטופלים ולפגוע אנושות בכל עובדי הדסה המסורים.

"הדסה פונה להסתדרות בדרישה להפסיק את האיומים והעיצומים כי גם בהם יש כדי לפגוע במטופלים. מנכ"ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין, פונה באופן אישי אל כל אחת ואחד מעובדי הדסה ומבקש לגלות אחריות אישית ולא לאפשר לכל גורם לפגוע בביתו ובמקור פרנסתו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר