אישום חמור

מד"א ביצעו ניסויים בילדה החרדית רחלי סופר ז"ל

עכשיו מתברר, לאחר שרופא מד"א החליט על מותה של הילדה רחלי סופר שנהרגה בנפילה לבור ביוב, ביצעה בה מתמחה במד"א סדרה של טיפולים רפואיים "על מנת ללמוד את אופן העבודה בשטח". במד"א מאשימים את הרופא בשטח, הוא מצידו מתנער – "היא פעלה על דעת עצמה" (בארץ)

אמבולנס, מד"א. (פלאש 90)

הרופא ד"ר ראדימיר ראק החליט כנראה לעזוב את מד"א, זאת בעקבות הביקורת הקשה שהוטחה בו לאור התנהלותו בפרשת הילדה רחלי סופר.

ראק שעמיתיו במד"א טוענים כי קבע את מותו של האברך המציל, מנשה כליפא, למרות שהלה מאושפז כעת במצב בינוני בהדסה עין כרם, נאשם על ידם גם בביצוע סדרת פעולות בגופת הילדה המתה שלא לצורך.

במד"א טוענים כי הורה לאשת צוות שהייתה עמו ונמצאת בהשתלמות, כי תבצע סדרה של פעולות בגופת הילדה, פעולות שאין בהן צורך לאחר קביעת המוות, על מנת שתלמד כיצד עליה לפעול בעת הצלת חיים בשטח.

ראק מצידו מתנער מהאשמה וטוען כי המתמחה פעלה על דעת עצמה לאחר שהוא, הרופא, קבע את מותה של הילדה.

מדוע הורה ראק לבצע פעולת החייאה בילדה שלדבריו הייתה כבר מתה? ראק טוען כי למרות שכל הסימנים העידו כי הילדה מתה, החליט להורות לצוות לנסות ולבצע פעילויות החייאה 'על מנת לעשות הצגה למתקהלים'.

ביקורת קשה נמתחה על ראק מהציבור החרדי, לאחר שאחדים מהנוכחים ביקשו להבין מדוע הורה להפסיק את ההחייאה בילדה והוא בתגובה אמר כי "אני לא חייב לכם דין וחשבון". בציבור נפוצו שמועות כאילו ניתן היה להציל את הילדה.

כך או כך, אף אחד לא מכחיש כי בוצעו בילדה טיפולים מיותרים לאחר שנקבע מותה. ראק טוען שהם בוצעו שלא בהוראתו, אך בהיותו האיש הבכיר ביותר בשטח, היה עליו לוודא שהכל מתנהל לפי ההוראות, מה שלא קרה במקרה זה.

גם במקרה של קביעת המוות של האברך, שגה הד"ר, הפרמדיקים שהתעקשו להמשיך ולהחיותו, הצליחו להחזיר את פעילות הלב. ראק טוען כי הדבר אינו מוכיח כלום, "היו לו את כל הסימנים של מת".

והוא אינו מתכוון לבקש סליחה ממשפחת האברך. אני לא אשם בכלום, הוא אומר. עשיתי את העבודה כמו שצריך.

ראק הוזמן לאחר המקרה לשימוע אצל אלי בין, מנכ"ל מד"א, כבר בזמן השימוע, החליט ראק להתפטר בשל מה שהוא מגדיר "חוסר התמיכה של מד"א".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר